www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3653&kat=1
Leisi ja Orissaare õpilased tähistasid ühiselt aastapäeva

Leisi keskkoolis tähistati vabariigi aastapäeva ja sõlmiti sõprussidemeid eakaaslastega Orissaare Gümnaasiumist.

Leisi keskkoolis tähistati vabariigi aastapäeva piduliku aktusega, mis algas riigihümni ja oma kooli hümni laulmisega. Lõpuklassi õpilased esitasid montaaži “Igal ajastul oma ikoonid”. Juhendaja õpetaja Maila Muuga. Lühikese ülevaate kodumaa ajaloost tegi kooli ajalooõpetaja Sander Sulg. Ta luges ette ka märkmeid oma vanaisa sõjapäevikust, mis kirjutatud Vabadussõja ajal. Tiina Oksa juhatusel esinesid mudilaskoor, tütarlaste lauluansambel, solistid jt.

Kohalolijaid oli tulnud tervitama vallavanem Mart Mäeker. Tänukiri, lilled ja kommikarbid neile peredele, kus lapsed õpivad ainult viitele, või ka neljadele-viitele. Lapsevanemad saavadki kõige rohkem toetust siis, kui nende lapsed hästi õpivad.

Õhtul aga kohtusid keskkooli vanema astme õpilased Orissaare Gümnaasiumi mereklassi eakaaslastega, keda juhendab õpetaja Evi Männik. Korraldati sportlikke võistlusi, tantsiti, töötas õpilaskohvik.

Aprillis lähevad Leisi õpilased Orissaarde vastukülaskäigule.

“Sellest vanade sõprussidemete taastamisest võib ainult rõõmu tunda,” kinnitas Leisi keskkooli huvijuht Anu Noor, “sest ega meie maakoolidel omavahelisi ühisüritusi eriti palju ei ole.”

TÕNU ANGER Meie Maa 28-02-2001