www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3643&kat=5
Maavanem andis ordenid üle

Maavanem Hannes Maasel andis reedel vabariigi aastapäeva auks korraldatud vastuvõtul üle vabariigi presidendi antud Valgetähe medalid Kärdla Muusikakooli õpetajale Ene Eimrele, Kärdla Nukuteatri juhile Lea Sibul-Poolale, Käina gümnaasiumi direktrissile Aimi Särematile ja pedagoogile pensionär Evald Terasele.

Maavanema vastuvõtule olid kutsutud autasustatavad, kohalike omavalitsuste ja riigiasutustuste juhid, kokku ligi poolsada inimest.

“Kümme aastane taasiseseisvuse protsess on ühe riigi jaoks kasulik kogemus,” märkis aastapäeva kõnes maavanem Maasel. Maaseli sõnul oleme praegu ajas, kus tuleb juba mitmeid asju ümber hinnata. “Seepärast ongi käivitunud haldusreformi protsess.” Maaseli sõnul on reformiga parimate tulemusteni jõudmiseks oluline elanike, omavalitsuste ja riigi koostöö.

“On kena, et meie aastatepikkust tööd on märgatud. Tahaksin nimetada siinkohal üht sõna: armastus,” rääkis presidendilt Valgetähe medali saanu Evald Teras. “Ei ole võimalik teha aastatepikkust tööd ilma armastuseta. Ka neil kolmel daamil, kes täna medali said, on see sõna olnud meeles aastakümneid.” Evald Teras tänas autasustatute nimel presidenti ja neid, kes autasustamiseks ettepaneku tegid.

6. veebruari Hiiu Lehes avaldatud Hiiumaaga seotud inimestele lisaks sai Valgetähe medali Hiiumaa päritolu geoloog, Stockholmi ja Tartu Ülikooli professor Urve Miller-Tarning.

Tiit Sameli Hiiu Leht 27-02-2001