www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3641&kat=5
Pühalepas peeti ühisaktus

Reedel, 23. veebruaril toimus Palade kooli saalis pidulik vabariigi aastapäeva aktus, millel osalesid Pühalepa valla mõlemad koolid ja ka Hellamaa Perekeskuse eakamad lauljad. Aktus kujunes väga rõõmsaks sünnipäevapeoks, mis kindlustas terveks päevaks hea tuju, kinnitas Pühalepa sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Elle Voolma. Suuremõisa põhikooli huvijuht Ruth Lille ütles, et lapsed elasid kontserdile südamest kaasa ja nautisid. Õie Laksberg Hellamaa Perekeskusest lisas: “Mulle väga meeldis, et väikeses hubases saalis olid esindatud erinevad grupid meie valla elanikest. Väga ilus sünnipäev oli, ilma erilise tseremooniata.” Ka õpetaja Sirje Tatar Palade koolist arvas, et aktus oli väga tore ja taolist vaheldust on vaja: “Miks mitte korraldada aegajalt ühiseid aktusi.”

Pühalepa valla sünnipäevaaktusel ei jagatud seekord tunnustusi ega aukirju valla kodanikele, seda on kavas teha valla 10 aastapäeval augusti alguses. Pidu jätkus täiskasvanutele kohvilauas, kus lauldi ühislaule ja keerutati jalgagi.

Ühise aktuse idee tuli vallavanem Anton Kaljulalt. Varasematel aastatel on vabariigi aastapäeva peetud kolmes eraldi kohas: Suuremõisas, Hellamaa Perekeskuses ja Paladel.

Anu Pallas Hiiu Leht 27-02-2001