www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3627&kat=5
Laja on segatud uude pildiskandaali

Mitmed opositsioonipoolitikud kahtlustavad peaminister Mart Laari uues pildiskandaalis, kirjutab Postimees, Laar lükkas süüdistused kategooriliselt ümber ja nimetas juhtunut kallaletungiks oma perekonnale.

Peaministri pressiesindaja teatas BNS-ile, et opositsioonilise Rahvaliidu esimees Villu Reiljan levitab Toompea kuluaarides kuulujuttu, nagu rääkinuks peaminister Mart Laari lapsed koolis, et nende isa on Keila-Joal lasknud poliitikute piltide, nimeliselt Arnold Rüütli pildi pihta.

“Palun igaühel, kel minu perekonnale mingeid küsimusi või pretensioone on, pöörduda otse minu, mitte ajakirjanduse poole,” teatas Laar kolmapäeval BNS-ile. “Minu lapsed pole ära teeninud seda, et neid karistataks kahtlustuste või süüdistustega selle eest, mida nende isa teinud või tegemata jätnud on.”

Postimees Online kirjutas opositsioonipoliitikutele viidates, et väidetavalt tulistas Laar mullu suvel Keila-Joa riigisuvila juures õhupüssist koos riigikantselei peadirektori kohusetäitja Tiit Lajaga (pildil) märki Rahvaliidu auesimehe Arnold Rüütli ja ka Keskerakonna liidri Edgar Savisaare pildi pihta.

“Mulle on tõesti korduvalt vihjatud, et Nursi polnud ainus poliitiku pildi tulistamine, milles Laar on osalenud,” kinnitas Rahvaliidu esimees Villu Reiljan, soovimata oma infoallikaid nimetada. “Olen kuulnud, et Keila-Joal olid märklauaks Arnold Rüütli ja Edgar Savisaare pildid.”

Sarnaselt Reiljanile ütlesid mitmed opositsioonipoliitikud, et on samuti kuulnud jutte Laari õhupüssiharjutustest Rüütli ja Savisaare piltide pihta. Kõik nad palusid aga anonüümsust, sest pole ise tulistamist pealt näinud, vaid sellest kaude kuulnud, kirjutas Postimees. Tiit Laja rääkis ajalehele, et on varasematel aastatel koos Laariga tihti õhupüssist täpsust lasknud, kuid mitte kordagi ühegi inimese foto pihta.

Laar on tunnistanud, et oli segatud 1999. aasta kevadel Nursi sõjaväebaasis aset leidnud vahejuhtumisse, kus tema ja veel vähemalt kolm inimest kasutasid märklauana Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare fotot.

“Olen avalikult kahetsenud ja vabandust palunud Edgar Savisaare pildi tulistamise pärast,” teatas Laar kolmapäeval. “Kinnitan, et pole iial osalenud ühelgi muul üritusel, kus oleks sihtmärkidena kasutatud ühegi teise Eesti poliitiku või persooni pilti.”

Laar nimetas opositsiooni katseid tõmmata poliitmängudesse tema perekonnaliikmeid Eesti poliitikas pretsedendituks ja alatuks.

Hiiu Leht/BNS Hiiu Leht 27-02-2001