www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3551&kat=3
Eksperdid kahtlevad inimeste eluea lõputus kasvus

Inimese keskmine eluiga on viimase sajandiga kasvanud kolmekümne aasta võrra ja sel sajandil sündivad lapsed võivad arvestada keskmiselt 85 eluaastaga. Ekspertide arvates on see siiski ka lähedal võimalikule maksimumile, kui teadus ei leia võimalusi vananemisprotsessi revolutsiooniliseks aeglustamiseks.

Mõnede teadlaste väited, nagu võiksid sel sajandil sündivad inimesed elada keskmiselt saja- või isegi 120-aastaseks ei ole reaalsed, kinnitas USA Illinoisi ülikooli teadlane S. Jay Olshansky pühapäeval.

"Me prognoosime, et paljud tänased inimesed näevad oma 85. sünnipäeva, kuid kõik praegu elavad inimesed on ammu surnud, enne kui inimkond jõuab tasemele, kus keskmine eluiga on 100 aastat," ütles Olshansky.

Olshansky sõnul pole praegu võlurohtu, ei hormoone, antioksüdante, geneetilisi ega biometsidiinilisi tehnoloogiaid, mis võimaldaksid prognoosida lähitulevikus keskmiseks elueaks 120-150 aastat.

Hollandi vanim elanik suri 113 aasta vanuses

Reedel suri kopsupõletikku Hollandi vanim elanik, 113-aastane Catharina van Dam-Groeneveld. Van Dam suri oma sünnilinnas Leidenis 40 kilomeetri kaugusel Amsterdamist.

Van Dam sündis 20. novembril 1887. Ta oli aasta noorem kui prantslanna Marie Marthe Augustine Bremont-Mesagne, keda peetakse maailma vanimaks inimeseks.

MM/BNS BNS 20-02-2001