www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3493&kat=1
Elamute Hooldus kasumis

8,7 miljonit kroonise käibe juures teenis Kuressaare Elamute Hooldus läinud aastal 100 000 krooni kasumit.

Eile KEH majandustulemustega tutvunud ettevõtte nõukogu jäi firma tegevusega üldjoontes rahule kuid soovis, et ettevõtte juhatus kirjutaks eelarves üksikasjalikumalt lahti töötasud ja materjalikulu.

Selle aasta eelarve on võrreldes läinud aastaga konservatiivne, ütles KEH nõukogu esimees Mart Tamm. Ta nentis, et ettevõtte eelarvesse ei saa sisse kirjutada mingeid käibeprognoose.

“Põhiline probleem on haldamisteenuse ostmise vähenemine, kuna järjest tekib juurde ühistuid,” tõdes ta.

Tamme sõnul soovis nõukogu ka uues eelarves paremini lahti kirjutatult näha kulutusi materjalidele ja töötasudele. Selle aasta palgatõusuks soovib firma 4,8%.
Mart Tamm vahendas, et KEH tänavuste investeeringute plaanis on muuhulgas 50 000 krooni laste mänguväljakute rajamiseks. Hooldusfirma eelarve kinnitatakse märtsi lõpus peale audiitori otsust.
Nõukogu võttis eile vastu ka pöördumise linnavalitsusele, milles ta viitab asjaolule, et
KEH kogub praegu kokku soojuse tasud ja kannab soojafirmale, kes selle eest mingit hüvitist ei maksa. Samas Kuressaare Veevärk kõnealused kulud kompenseerib. “Linna kui omaniku vaatevinklist võttes pole küll vahet, kuid äriloogikast lähtudes pole tasuta teenusi olemas,” sõnas Tamm. Tema arvates ei tohiks soojuse hind teenustasu lisamisel tõusta, kuna kõnealused summad on niivõrd väikesed. Tegevjuhtkond tundis eilsel istungil huvi ka KEH võimaliku erastamise vastu, kuid nõukogu seda küsimust ei arutanud.

MEHIS TULK Meie Maa 15-02-2001