www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=34711&kat=1
TÜ koorid laulsid Abrukal

Laupäeval ja pühapäeval toimus Abruka saarel Triin Kochi dirigeerimisel suur saarekontsert, kus astusid üles Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor, Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori Tallinna vilistlaskoor ja Tartu Ülikooli kammerkoor.

Abruka muuseumi eestvedaja ja Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori Tallinna vilistlaskoori koorilaulja Mari Tuulik ütles Oma Saarele, et kokku oli kontserdil 95 koorilauljat. “Neid kuulama tuli ligi 30 inimest,” märkis ta.

Kuna ilm oli kontserdi alguses vihmane, siis esinesid koorid Abruka seltsimajas. “Pärast läks vihm üle ja läksime laululavale,” lisas Tuulik.

Järgmisel päeval laulsid koorid Abruka jaoks äratuslaule. “Koorid käisid saarel ja laulsid inimeste õuel,” lisas Tuulik ja selgitas, et muuhulgas käidi ka Abruka vanima inimese õuel. “Inimesed olid väga liigutatud, eriti memmed, kes ütlesid, et laulupidu tuleb su õuele,” kommenteeris Tuulik.

Tartu Ülikooli koorid esitasid Eesti kuulsamate heliloojate loomingut ja kontsert oli pühendatud Eesti Vabariigi 90. aastapäevale ning Gustav Ernesaksa 100. sünniaastapäevale. Järgmisel aastal plaanitakse läbi viia sarnane kontsert juba Võrumaal.

Viktoria Lummo Oma Saar 16-06-2008