www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3462&kat=1
Saare vutimehed eelmiste mängude võitjaga ühes alagrupis

Esimese Saarte mängude programmi kuuluva spordialana loositi laupäeval alagruppidesse jalgpallivõistkonnad ja kahe aasta eest viimaseks jäänud Saaremaa sai endale vastaseks Gotlandil võitjaks tulnud Ynys Moni meeskonna.

Juulikuus Mani saarel toimuvate IX Saarte mängude orgkomitee liikmete poolt läbiviidud loosimise tulemusel jagati 12 saare meeskonnad nelja alagruppi ja Saaremaa hakkab mängima koos Inglismaale kuuluvate Ynys Moni ning Shetlandiga.

Saaremaa jalgpallimeeskonna esindaja ja treener Andre Käen ütles, et tugevate vastastega ühte alagruppi sattumine saarlasi ei kohuta. "Gotlandil mängisime inglaste vastu mitu mängu ja lõime neile ka väravaid," märkis Käen.

Käeni sõnul on kahe aasta eest Saaremaad esindanud meeskonnaga võrreldes tänavu Manile sõitev esindus palju tugevam ja kogenum. "Oleme viimasel aastal mänginud Eesti esiliigas ja tõstnud üsna oluliselt oma mänguklassi ning seepärast ei saa inglastel meie vastu kerge olema," lausus ta.

Mängude jalgpallikoordinaatori Peter Kelly sõnul on suvel mängitav turniir Mani saare ajaloo suurim jalgpallivõistlus, kus meeskondade teenindamiseks ja võistluste paremaks läbiviimiseks on korraldajad kaasanud suure hulga vabatahtlikke. Samas avaldas ta lootust, et iga team saab Mani saare vaatamisväärsustega tutvumiseks vähemalt ühe vaba päeva.

Kokku osalevad jalgpalliturniiril 18 saare võistkonnad viiesaja sportlasega. Meeskondadest jäävad seekord eemale kahe aasta eest mänginud Gotland ja Fääri saared. Esmakordselt mängude kavva kuuluvast naistejalgpallist võtavad osa üheksa saare esindused.

Meeste finaal mängitakse reedel, 13. juulil Mani saare suurima linna Douglase peastaadionil.

ALVER KIVI Meie Maa 14-02-2001