www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3460&kat=5
Hiiumaa lävel — Haapsalu äripäevadel — end näitamas

Haapsalu 10. äripäevadel osales firmade kõrval varasemast rohkem haridus- ja kultuuriasutusi.

Messil olid ka Haapsalu kolledž ja Taebla kutsekeskkool. Kui muuseumid on juba paaril aastal äripäevadel käinud, siis Läänemaa keskraamatukogu tutvustas end esimest korda.

Ligi poolesajast Haapsalu 10. äripäevadel osalenud firmast oli veidi üle poole Läänemaalt. Hiidlased olid Tuuru lunastatud boksis üheskoos.

Anno talu jogurt haarati lennult. Viimasel päeval toimunud heategevusoksjonile jagus Gunnar Augi toodet siiski paras pütitäis. Oksjoni tulu läks põlengus kannatada saanud Haapsalu Kunstikooli toetuseks.

Kõrgessaare valla talunikul Meelis Mägil jagus oma salateid messi lõpuni, vaid kadakamarjadega maitsestatud „Rändrüütli salat“ lõppes imekähku.

Meelis Mägi läks oma salatitega esimese hooga Helsingi turule. Kõik klappis seni kuni kütusehinnad lakke tõusid. „Ei tasu enam,“ tunnistas mees ja ütles et ongi äripäevadel uusi kliente ootamas. „Haapsalu haigla oli minu salateist huvitatud,“ rääkis Meelis Mägi loodetavast äripäevade tulust. „Ootangi mõne koolisöökla või haiglaga kauballe saamist.“

Soomes müüs Mägi oma ”Krahvi salatit“ ”Silvi–tädi salati“ nime all. Soomlaste nimemaitse on teine, naeris salatitootja.

Kuigi mõni osaleja nurises, et tänavused äripäevad jäävad mullustele eksponentide ja külastajate arvu poolest alla, lootsid nii Lääne maavanem Jaanus Sahk kui ka Haapsalu linnapea Urmas Sukles, et messi peetakse edaspidigi.

Urmas Lauri Hiiu Leht 13-02-2001