www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3350&kat=1
Linnapea ja ärimees käisid linna asju ajamas

Möödunud nädala lõpus külastas Kuressaare linnapea Jaanus Tamkivi koos AS Neomobile omaniku Kari Makkoneniga Vilniuses resideeruvat Balti regiooni Phare projektide koordinaatorit Antti Uusi-Hakalat.

Reformierakonda kuuluv Tamkivi ütles Meie Maale, et reis võeti ette lootuses hankida selgust võimaluste kohta Pharelt Kuressaare linna tänavate rekonstrueerimisel toetust saada.

"Makkonen on sellele mehele nagu isiklik tuttav ja tema selle kontakti välja pakkus," rääkis linnapea, kelle sõnul olid läbirääkimised suhteliselt edukad ning lõppesid Phare esindaja lubadusega külastada kevadel Kuressaaret. "See isiklik kontakt oli tegelikult vajalik. Kui kaks soomlast teineteist tunnevad, on alati nagu kergem jutu peale saada."

Meie Maa küsimusele, millist teenet bussifirma omanik Makkonen linnalt oma sidemete väljapakkumise eest vastu tahab, vastas Tamkivi: "Mis on meil Makkonenile vastu anda, meil pole talle anda midagi. Liinikonkurssi korraldatakse ju maavalitsuses."

Linnapea tõrjus ka küsimust Makkoneni võimalikust soovist saada osalust Kuressaare Soojuses. "Ma ei usu, Makkoneni bussifirma on Soomes ühe suurema kontserni liige ja vaevalt et Makkonen üksi neid asju otsustab," arutles linnapea.

AIN LEMBER Meie Maa 07-02-2001