www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3349&kat=1
Linn tahab suurendada Kuressaare Jahisadama aktsiakapitali

Linnavalitsus on teinud ettepaneku suurendada AS-i Kuressaare Jahisadam aktsiakapitali ja paigutada ettevõttesse mitterahalise sissemaksena sadamas tehtud kaldakindlustustööd.

Linn on teinud Raiekivi sääre kaldakindlustuste rajamisega parendusi AS-ile Kuressaare Jahisadam kuuluval jahisadama territooriumil, märkis linnavalitsuse arengu- ja rahandusosakonna juhataja Urmas Treiel.

Linnavolikogule esitatakse otsuseprojekt, mille kohaselt linn suurendab tööde kmaksumusele vastavas rahalises mahus oma osalust Kuressaare Jahisadamas, proportsionaalselt suurendaks osalust ka teine aktsionär AS Pärnus Sadam. Selle tulemusena peaks firma aktsiakapital suurenema 1,2 miljoni krooni võrra.

Kuressaare Jahisadama nõukogu esimehe Jaanus Tamkivi sõnul on aktsiakapitali suurendamine vajalik, et saaks osaliselt kustutada laenu, mille Pärnu Sadam on andnud Kuressaare Jahisadamale.

“Selline ettepanek on Pärnu Sadamale tehtud, aga vastust veel pole,” tõdes Tamkivi.

Tamkivi sõnul ei ole Kuressaare Jahisadama finantsolukorras hullu midagi. Üritame kinnisvaraprojekti käivitada, selle arvel saaks laenu kustutada, rääkis ta.

Tamkivi lisas, et kui 2,1 hektarit jahisadama nn villade maad õnnestuks müüa 4 miljoniga siis sellest saaks enamuse nõuetest ära katta.

MM Meie Maa 07-02-2001