www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3265&kat=1
Kaarel Niine loobub kohast Kuressaare linnavolikogus

Alates 1999. aasta lõpust kuni tänaseni toimunud Kuressaare linnavolikogu istungitest vaid üksikuil osalenud Kaarel Niine kavatseb volikogu liikme staatusest loobuda.

Pärast oktoobris 1999 toimunud kohalike omavalitsuste volikogude valimisi pääses Kuressaare linnavolikokku Reformierakonna nimekirjas kandideerinud Kaarel Niine (59). Eelmises volikogu koosseisus end ühe aktiivseima rahvasaadikuna näidanud Niine on praeguse koosseisu istungitest osa võtnud vaid paar korda.

“Niinel on olnud tõsiseid probleeme oma äridega ja neid lahendades on ta palju Saaremaalt ära olnud,” ütles linnavolikogu esimees Peeter Jalakas.

Kaarel Niine ütles eile Meie Maale, et tal on väga tõsine plaan kohast volikogus lähiajal loobuda. Varem kalandusäriga tegelnud Niine töötab nüüd Roomassaare sadamas ja arvab, et volikogu töös aktiivselt osalemiseks ei jätku tal piisavalt aega.

Kaarel Niine asemele saab volikogu liikmeks Kuressaare Elamute Hoolduse tegevdirektor Tiit Villig.
Villig kinnitas, et on linnavolikogu töös osalemiseks valmis. “Kui mulle selline ettepanek tehakse, tuleb kindlasti aega leida,” sõnas ta.

Peeter Jalakas ütles, et on praeguse volikogu koosseisuga üldiselt rahul. Kuigi üksikuid puudujaid on alatasa, käib enamus volinikke kenasti kohal, võtab aktiivselt osa aruteludest ja volikogu komisjonide tööst, rääkis Jalakas.

ANDRES SEPP Meie Maa 01-02-2001