www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3228&kat=1
Torgus peeti ära Sõrve Sirts 2001

Torgu Põhikooli lauluvõistlusel Sõrve Sirts 2001 26. jaanuaril osales 13 lauljat.

Laulsid ka kaks koolieelikut: Mari Kaus ja Maili Lepp – nii et ka järelkasv on olemas. Lauljaid saatis klaveril Kärla Muusikakooli õpetaja Imbi Kolk.

Konkursi ettevalmistamine lasus praktiliselt kohaliku kooli lauluõpetaja Mare Moondu õlgadel. Etlejaid kuulas ja hindas autoriteetne zhürii. Maestro Olev Sau – zhürii esimees, helilooja ja muusikapedagoog ei pea paljuks ühelgi aastal Tallinnast kodukanti sõita, et kuulata ära Torgu laululapsed, olgugi et on juba aastates mees. Preedik Heinmaa – solist, olgugi alles põhikoolipoiss, on kogunud mitmeid esikohti nii maakonna kui ka vabariigi võistlustel. Tema juhatas lauluvõistluse sisse ühe oma soologa, muidugi väljaspool võistlust, sest ta õpib Kuressaares 5. klassis. Riina Mällo – Torgu põhikooli õpetaja ja Jämaja kirikukoori juht. Torgu vallavalitsust esindas Annika Prei – olgugi maakorraldaja, on ta selle kõrvalt suurepärane laulja ja muusikatundja. Noorte Naiste ja Noorte Meeste Kristlikku ühendust esindas Ene Roos – see organisatsioon toetas üritust materiaalselt.

Mida zhürii otsustas?
Noorem koosseis:
I koht – Annika Paalits (4. kl),
II koht – Mari Pärtel (2. kl),
III koht – Uku-Rasmus Lind (4.kl). Annika sai veel publiku lemmiku tiitli.

Vanem koosseis:
I koht – Anna Volis (7.kl),
II koht – Märt Meier (9.kl),
III koht – Mario Kullamaa (8.kl).

Zürii esimees luges ürituse õnnestunuks. Kõik lapsed laulsid hästi, aga kõigil on ka veel arenguruumi. Kes tänavu auhinnalisele kohale ei küündinud, ärgu meelt heitku – tuleval aastal on jälle võistlus. Ainus, millega maestro Sau rahule ei jäänud, oli see, et lapsed laulavad nii tõsiste nägudega.

ENNO KALLASTE Meie Maa 31-01-2001