www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3218&kat=2
Eesti vanimad mehed said 102-aastaseks

Tallinlane Johannes Bitter ja Tartumaal elav Eduard-Aleksander Ilves on mõlemad 102-aastased ning kumbki võib olla Eesti vanim mees.

Kuigi Johannes Bitter on rahvastikuregistrit pidava AS Andmevara andmetel sündinud 28. jaanuaril 1899, väidab tema poeg Jaak-Enn, et isa sünnipäev võib olla hoopis 29. jaanuar, kirjutas Postimees. Segadus on tekkinud vana ja uue kalendri vahetusest.

Kahe pojatütre ja viie lapselapselapse vaarisa Bitter, kes elab koos oma teise, veerand sajandit noorema abikaasaga Veskimetsas, on pärast revolutsioonilisi aegu lõpetanud Tallinnas raudteekooli ja enne Teist maailmasõda Tartu Ülikooli.

Puhja valla Kureküla elaniku Eduard-Aleksander Ilvese sünniaeg on kindlasti 29. jaanuar 1899. Ilvesel oli neli venda ja kaks õde. Ka tema peresse sündis seitse last, samuti viis poega ja kaks tütart. Kaks poega on praeguseks surnud, elus on üks õde.

Ilvese tütar Ellen rääkis ajalehele, et isa hakkas suitsetama Vabadussõjas ja tõmbas viimase paberossi 25-aastaselt. Eriline napsimees pole Ilves kunagi olnud, kuid konjakist või viinast ei ütle ta praegugi ära.

Eestis elab viis meest, kes 1. jaanuaril 2001 olid 100-aastased või vanemad. Kokku oli uue sajandi saabumisel 75 eestimaalast, kellel eluaastaid sada või rohkem, kirjutas Postimees

Eesti vanim elanik Alvine Rohtla tähistas Viljandimaal Pärsti vallas mullu detsembris oma 108. sünnipäeva.

Ametlikult maailma vanimaks meheks tunnistatud Antonio Todde elab Itaalias Sardiinia saarel ja sai nädal tagasi 112-aastaseks.

Maailma ametlikult vanim inimene on 115-aastane inglanna Eva Morris.

Dominikaanlanna Elizabeth Israel on väidetavalt 126-aastane, kuid kaotsi läinud sünnitunnistuse tõttu ei saa ta oma vanust tõestada.

MM/BNS BNS 30-01-2001