www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3199&kat=1
Arco Vara tahab jahisadama krunte

Kinnisvarafirma Arco Vara tegi AS-ile Kuressaare Jahisadam kirjaliku pakkumise jahisadama kõrval asuva kahehektarise nn villade maa väljaehitamiseks.

Arco Vara viitab oma pakkumises, et kõnealusele maale kehtivat detailplaneeringut tuleks muuta, et näha ette võimalus seal ridaelamute ehitamiseks. Linnapea Jaanus Tamkivi sõnul on kinnisvarafirma valmis planeeringu muutmise ja hoonete arhitektuurilise lahenduse võtma enda peale.

Tamkivi nentis, et Kuressaare Jahisadama nõukogu peab uuesti kokku tulema ja tegema maa kohta oma pakkumise. Jahisadam on huvitatud müügihinnast vähemalt 150-200 krooni ruutmeeter, rääkis ta ja lisas, et Arco Vara on valmis kokku leppima nii üksikute kinnistuste kui kogu kvartali ostuhinnas.

Projekti kestvuseks pakub Arco Vara poolteist-kaks aastat, mille jooksul oleks kogu rajoon välja ehitatud. “Kui saab kokkulepped paika võiks töö alata juba kevadest,” tõdes Tamkivi.

Jahisadama kruntide vastu tundis huvi ka kinnisvarafirma LVM, kellelt kirjalikku pakkumist siiani veel tulnud pole. Seda siiski välistada ei saa, sest nad on oma huvi väljendanud,ütles linnapea.

MEHIS TULK Meie Maa 27-01-2001