www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3171&kat=1
Kuressaare sai Mierzejewski-nimelise eratänava

Kuressaare linnavolikogu kinnitas eile maaomaniku ja mitmete linnakodanike soovile vastu tulles Uus-Roomasaare ja Vana-Roomasaare vahele jääva tänavalõigu nimeks Mierzejewski.

“Tegemist ei ole pühendusnimega,” selgitas linnavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Urve Tiidus. Inimesed teavad kõnealust piirkonda kui Mierzejewski aeda, mis on ka tavalises kõnepruugis levinud, lisas ta. “Leidsime, et maaomaniku soovi saab siiski arvestada, lähtudes kultuuriloolisest ja ajaloolisest taustast,” märkis Tiidus.

Kuigi oli olemas tänava omaniku Saima Tišleri ettepanek, soovitas linna nimekomisjon pargi puhkeala kui tervisepiirkonna ideed arvestades anda tänavale esialgu nimeks Tervis, mille volikogu läinud aastal ka kinnitas.

Pärast seda tuli mitmeid ettepanekuid nii omanikult kui kodanikelt, mistõttu otsustati nime küsimus uuesti läbi vaadata.

Linnaga on kokkulepe, et omanik rajab oma kuludega tänavale kõik vajalikud kommunikatsioonid ja hakkab hiljem tänavat ka ise hooldama. Kinnistu omanik tahab Mierzejewski uulitsasse ehitada viis eramut ja tervisekompleksi.

MM Meie Maa 26-01-2001