www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3149&kat=1
Laevaomanikud kohtusid Hiiu Kaluri juhtidega

Saarte Traalalevaühingu liikmete esindajad Mihkel Undrest, Toivo Pära, Ain Talur, Andro Ots, Toomas Kiil ja Arne Salong kohtusid eile Hiiu Kaluri juhataja Toomas Kõuhkna, Läätsa Kalatööstuse uue juhataja Üllar Pöiali, tootmisjuhi Aivar Aru, Dagomari juhataja Ülo Esta ja Veere Sadama juhataja Ilmar Piilmanniga.

Kohtumise päev määrati kindlaks juba möödunud aastal, loodus andis eile ka tormise ilma, mistõttu kokkusammisel said osaleda ka laevakapenid.

Koosoleku põhiteema oli koostöö jätkamine. Veere sadamas kuulub traallaeva omanikele strateegiliselt tähtis maatükk, mida sadam endale ihkab, et lõpule viia sadama passistamine ja alustada sadama laiendamisega.

“Meie nõudsime maatüki loovutamise korral vähemalt kolmeaastatst lepingut, mis meid rahuldab,” selgitas Meie Maale Mihkel Undrest. “Täna kehtivatest maksudest me kõrgemat hinda Veere sadamas nõus maksma ei ole, sest see on piiri peal. Lubati, et kõik jääb vanaviisi,” rääkis ta.

Teiseks räägiti Läätsa poolemiljonilisest võlast traallaevaühingu liikmetele. Tööstuse juht lubas võla maksmise kohta lähiajal teavet anda.

VELJO KUIVJÕGI Meie Maa 25-01-2001