www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3127&kat=1
Vesse võitles, kuid kaotas

Eesti meeste korvpallimeistrivõistluste esiliiga eelturniiril kaotas SK Vesse neljapäeval Keilas sealsele korvpalliklubile 64:79 ja kaheteistkümne tugevama hulka ei jõudnud.

SK Vesse treener Enn Laanemäe ütles, et nädala jooksul juba viiendat mängu mänginud poisid pingutasid vaatamata väsimusele otsustavas kohtumises lõpuni. "Üritasime vahetada kaitseformatsioone, rakendada pressingut, aga kui vise ei lähe pole teha midagi," tõdes allajäämist kommenteerides Laanemäe.

Võiduvõimalus anti käest

Kogu kohtumise tagaajaja osas olnud Vesse jõudis löögiulatusse seitse minutit enne mängu lõppu, kui Keila edu kahanes kahele punktile. Resultatiivselt tegutsesid Rene Kiil, kes vähendas vahe 54:58-le ja Indrek Õunpuu, kes tegi seisuks 56:58.

Järgnenud mõlemapoolsetele edututele rünnakutele õnnestus väljakuperemeestel vaekauss siiski enda kasuks kallutada. Keila mängijad said kaks korvi järjest ja asusid juhtima 62:56. Lauri Vaher vähendas kolmesest vahe küll 59:62-le, kuid siis sai Keila 13 punkti järjest ja mäng oli tehtud.

"Meil ei läinud visked, samal ajal kui nemad jälle tabasid," kurtis Laanemäe, kelle sõnul tegutseti kaitses normaalselt, aga rünnak jäi hambutuks ja väga ühekülgseks. "Üritasime tagant kiirelt järgi visata ja selle arvel muutus ka meie kaitse nõrgemaks," lisas ta.

Pressing kandis vilja

KK Keila haaras kontrolli mängu üle kohe kohtumise algul, võites esimese veerandaja 26:19. Meie poolel hoidsid mängu üleval Leho Sepp ja Indrek Õunpuu, kes viskasid vastavalt 10 ja 5 punkti.

Kolmandal veerandil olid saarlased taga 38:49, kui alustati ülevälja pressingut, mis neljanda veerandaja alguseks kahandas kaotuse kahele punktile.
"Üritasime otsajoonelt peale käia ja oli mingi hetk, kui nad oma rütmi kaotasid ja meie saime hoo üles," märkis Laanemäe. "Aga siis ei saanud me enam sisse ja nad võtsid oma."

Vesse poolel olid resultatiivsemad Leho Sepp 20 ja Indrek Õunpuu 16 punktiga.

Meeskonnal uued eesmärgid

Esiliiga tagumises pooles jätkav SK Vesse on seadnud endale eesmärgi jõuda kahe parema hulka, et võidelda liiga koha eest ka järgmiseks hooajaks.
Hooaja esimesel poolel 11 võitu ja 11 kaotust kogunud SK Vesse jätkab mängimist 13.-24. kohani, kus kaheringilise turniiri kaks paremat kohtuvad üleminekumängudel esimese grupi kahe viimasega, selgitamaks esiliigasse püsima jäävad meeskonnad.

Treener Enn Laanemäe peab püstitatud eesmärki, jõuda teises grupis kahe parema hulka ja sealt üleminekumängudele reaalseks. "Muud ei jää üle," täheldas treener, kelle sõnul ei tea ta küll kõiki võistkondi, aga ülesanne on jõukohane ja selle nimel hakatakse võistlema. "Usun, et poisid on selleks valmis," lisas ta.

Laanemäe sõnul ei ole tugevamast grupist väljajäämine kuigi suur pettumus ja loodab, et võistkond jätkab tõusvas joones.

"Kui sinna jõudmine oli käeulatuses, siis napp väljajäämine teeb natuke kurvaks küll," lausus treener, kes toob väljajäämise peamiseks põhjuseks mängijate väsimuse ja vaimse valmisoleku mänguks. "Mänge on palju ja ka koolis on vaja õppida. Poiste värk, sest üks päev läheb natuke paremini, teine päev jälle kehvemini."

ALVER KIVI Meie Maa 23-01-2001