www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3121&kat=1
Politseikroonika

PURJUTAJAD SATTUSID KAINESTUSMAJJA
Kolmapäeval viisid politseinikud Tehnika tn 5 juurest kainenema 51-aastase kuressaarlase Arvo V.
Neljapäeval sattusid kainerisse Kihelkonna elanik Jaan K (41) ja Kuressaare mees Albert A (56).
Reedel ei võtnud Kuressaare põhikooli juures jalgu alla purjus Jako E ja politsei viis mehe kainenema.
Pühapäeval sattus politseimajja kainenema Kuressaare elanik Janos U, kes purjuspäi Garnisoni tn 15 maja ukse taga kobistas. Garnisoni tänaval Kuressaare põhikooli eest viidi kainestusmajja purjus Vello V (48).

VÕLGADE KLAARIMINE
Reedel kell 16.34 sai politsei teate, et Pikal tänaval tungiti teatajale kallale, põhjusel, et ta on kellelegi võlgu. Kehavigastusi ei tekitatud ja kuna tüli tekkis väidetavalt omavaheliste võlgade klaarimisel, on tegemist erasüüdistusasjaga.

Reedel kell 20.44 sai politsei läbi Häirekeskuse teate, et Niidu poe juures viibib nooruk, kes on endal veenid läbi lõiganud. Kohapeal selgus, et 16-aastane Kuressaare noormees oli pudeli vastu seina puruks löönud ja ennast sellega vigastanud. Noormees oli purjus ja kiirabi andis talle esmaabi.

ROOLIJOODIK EI PEATUNUD
Reedel kell 23 teatas politseipatrull, et Valjala vallas Kuressaare-Valjala- Kuivastu mnt 25 kilomeetril ei peatunud sõiduauto patrulli peatumismärguande peale ja kihutas edasi Kuressaare suunas. Sõiduauto Audi 80 peeti kinni Tahulas, autot juhtinud 49-aastane Kalju K oli purjus ja talle koostati protokoll.
LÕHKUSID UKSI JA AKNAID
Laupäeval kell 10.05 anti politseile teada, et Aste alevikus purustati öösel korteriuks. Ukse lõhkus Kaarma valla elanik Janek N (23), kellele koostati protokoll ja karistati 265-kroonise trahviga.

Kärla vallast teatati, et seal peksti puruks ühe maja ukse- ja aknaklaasid. Politsei selgitas välja, et kolm akna- ja ühe ukseklaasi lõhkus 24-aastane Veiko L.

TABATI PISIVARAS
Laupäeval peeti Meka kaupluses kinni 13-aastane Kuressaare elanik, kes varastas shokolaadi Dumle (maksumus 4.50). Noormees kutsuti koos vanemaga noorsoopolitseiniku jutule.

POLITSEI LÕPETAS PEO
Laupäeval kell 21.19 sai politsei teate, et Tehnika tn 3 ühes korteris peetakse juba paar päeva pidu, lärmatakse ja loobitakse pudeleid aknast välja. Politseipatrull saatis pidutsejad laiali.

Pühapäeva öösel teatati politseile, et Nooruse tänaval sõideti autoga maja piirdeaia sisse.

Eile sai politsei avalduse selle kohta, et pühapäeva õhtul rebis keegi noormees Pikal tänaval naisterahval käest käekoti ja jooksis sellega Aia tänava suunas. Seal tegi röövel rahakoti rahast tühjaks, viskas koti maha ja põgenes.
Politsei alustas kriminaalmenetlust.

MM Meie Maa 23-01-2001