www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=31030&kat=1
Komisjon nõuab lobudike omanike korralekutsumist

Kuressaare volikogu ehituskomisjon otsustas oma viimasel koosistumisel nõuda tugevamate ja efektiivsemate meetmete rakendamist lagunevate ja käestlastud hoonete omanike korralekutsumisel.

Kuressaare heakorra järelevalvespetsialist Lembit Rätsep loetles komisjoni koosolekul mitut heakorra kohalt problemaatilist kinnistut: Kaitseliidu maja pargi ääres, mille osas on tehtud ettekirjutusi, kuid mille kordategemiseks raha ei ole.

“Endine leivakombinaat, mille omanikul puuduvat visioon hoone tulevikust. Lasteaia 8, kus lubatakse alustada ehitustegevusega veel sellel aastal. Pikk 44, mida lammutada ei lubata ja millega omanik ei oska midagi peale hakata. Pikk 24, mis hakkab lagunema, Komandandi 12, mida soovitakse lammutada, Pikk 6, kus on probleem sundüürnikega.”

Volinik Toomas Kurise küsimusele, kas omanikke on trahvitud, vastas Rätsep, et vähe. “Paluks abi lahenduste leidmisel,” lisas ta.

“Tuleb avaldada suuremat ja tugevamat survet, teha ettekirjutusi ja trahvida,” soovitas volinik Enn Rettau.

“Aprillis tuleme uuesti selle teema juurde tagasi, siis peaksid olema meetmed rakendatud,” võttis komisjoni esimees Toivo Alt teema kokku.

MM / Meie Maa 25-09-2007