www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3085&kat=1
Saaremaa velotuur laiendab haaret

Tänavu esimest korda Tartust startiva ja läbi Lõuna-Eesti kulgeva Saaremaa velotuuriga loodavad korraldajad lisada võidusõidule mastaapsust ja suurendada huvi jalgrattaspordi vastu.

Saaremaa velotuuri peakorraldaja Riho Räim ütles, et kahel varasemal aastal Pärnust ja Viljandist alanud velotuuri stardi viimisega Tartusse pikenevad võidusõidu vahemaad ning sõidetakse peamiselt kohtades, kus jalgrattaspordiga tegeletakse.

"Usun, et see tõstab Saaremaa velotuuri ja jalgrattaspordi populaarsust," märkis Räim, lisades, et ka Tartu spordiringkondades on huvi velotuuri vastu olemas. "Omapoolset abi on pakkunud Tartu maratoni korraldajad eesotsas Madis Lepajõega," lisas ta.

Viis päeva kestev Saaremaa velotuur sõidetakse mandril marsruudil Tartu-Viljandi-Pärnu.
Saaremaal läbitakse kolm etappi – Liivalt läbi Kihelkonna Kuressaarde, linnas võisteldakse eraldistardist- ja grupisõidus.

Kuigi velotuur algab Tartust ja vahemaad suurenevad, võidusõidu kilometraazh ei pikene. "Läheb hoopis lühemaks, sest ühe grupisõidu jätame ära," selgitas Räim, kelle sõnul on esimesel päeval Tartus kavas ainult 3 kilomeetri pikkune proloog.

Esmakordselt peaks tänavu Saaremaa velotuuril olema kohtunike kasutuses fotofinis. "Võistluste tehniline pool läheb sellega paremaks ja kohtunike töö muutub tunduvalt kiiremaks," lausus Räim.

Räime sõnul peaks osavõtjate arv jääma varasemate aastate tasemele ja seega oodatakse 11.-15. juunini sõidetava 44. Saaremaa velotuuri starti kuni 70 võidusõitjat.

ALVER KIVI Meie Maa 18-01-2001