www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=30601&kat=5
Riinu Rahuoja: Koduväljakul on hea võita

Riinu Rahuoja (21) on ratsutanud kümmekond aastat ja esimese tõsisema võidu saavutas ta Kärdlas nädalavahetusel peetud Palladium cupi etapil.

90cm parkuuril koos noore ratsu Canberraga saavutatud etapivõidul on Rahuoaj jaoks väga suur tähendus. “Koduväljakul on väga hea võita. Teiseks sõitsin ma noore hobusega, kellega see oli mul esimene võit ja esimene sinimustvalge rosett,” märkis Rahuoja.

Oma parimaks treeneriks peab Rahuoja üht Eesti tipptreenerit, Pille Elsonit. “Tema on mind kõige rohkem aidanud ja ta on vaieldamatult üks Eesti parimaid,” kinnitas Rahuoja.

Tallinna Veskimetsa ratsakeskuse vanemtreener Pille Elson on ka mitmekordne Eesti meister takistussõidus.

Kui Rahuoja Tallinnas õppis, käis ta kord nädalas Elsoni käe all harjutamas. Alati, kui võimalik, püüab ta Elsoniga kokku saada ka Hiiumaal.

Rahuoja on seni võistelnud peamiselt Hiiumaa tasemel, saavutanud sõitudes nii esikohti kui ka muid, madalamaid kohti. Nädalavahetusel saavutatud esikoha kõrval nimetas Rahuoja olulisemaks nädal enne Kärdla võistlust Paldiski Palladium cupil välja sõidetud neljandat kohta. “Paldiskis olid kõik esimesed neli kohta ühe sekundi sees ja edurivi vaid sajandike mäng,” ütles Rahuoja rahulolevalt.

Vastuseks küsimusele, kuidas ta hobuste juurde sattus, ütles Rahuoja, et talle on alati loomad ja sport meeldinud ning ratsaspordi juures sai need kaks armastust õnnelikult kokku viia. “Esimesed korrad sai hobuse seljas käidud Kassaris Ristitee talus Tikkude juures ja nii see kuidagi läks. Ema ja isa on ka hästi palju tuge andnud,” meenutas Rahuoja.

Võistlemist alustas ta Luidjal perekond Lühi Liivaku talu tallidest. Sealt sai ta mullu endale ka päris oma hobuse, 12aastase mära Lady Abruka. Korra käis Lady ka perenaisega koos Tartus, kus Rahuoja õpib hambaarstiks. Et õpitavat eriala veidigi armastatud spordialaga ühendada, käis Rahuoja läbi ka loomade hambaarstide kursuse ning võib nüüd hambaid ravida ka loomadel, muidugi ka hobustel.

Tartus käib Rahuoja ratsutamist treenimas Ihaste või Luunja tallides. Tänavuseks koolitalveks läheb Lady asemel Tartusse kaasa Canberra.

HARDA ROOSNA Hiiu Leht 10-08-2007