www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=30553&kat=1
Kuressaare 11. Merepäevad tõid linna külalisi ja meeldivaid emotsioone

Merepäevad möödusid meeleolukalt ja rahvarohkelt, pakkudes meeleolukaid elamusi ka korraldajatele. Festival toimus sel aastal Raiekivi säärel, kuhu oli koondatud ka suurem osa toimunud üritusi.

Reedene üheteistkümnendate merepäevade avamine oli kujundatud Eesti kultusfilmi “Siin me oleme” mõjutustega. Näitleja Lauri Neebel koos linnavolikogu liikme ja üks merepäevade mõtte algatajatest Bruno Paoga tõi ohvri soola ja õlu näol ka merejumal Neptunile, et Kuressaare 11. Merepäevad ikka õnnestuksid ja meri Saaremaad soosiks.

Kohal oli ka miinijahtija “Sulev” meeskond. Sel aastal külastas Kuressaare linna vappi kandev miinijahtija “Sulev” viimast korda Saaremaad ja järgmisel korral on mereväelased ilmselt kohal juba uue laevaga, sest “Sulev” viiakse tagasi Saksamaale, kus ta paigutatakse muuseumisse kui esimene pärast Teist Maailmasõda Saksamaal ehitatud sõjalaev.

“Meil on nii värsked emotsioonid alles püsti,” rääkis korraldaja Reet Truuväärt sündmuste keskelt. “Eile [laupäeval – toim] oli väga vinge pidu Jazz del Maris. Kogu see seltskond – John Terry ja Calle Reali poisid jämmisid seal, ja ka Sofia Rubina. Tõelised sellised d˛ässi- ja salsainimesed fännasid seda tõega.”

Merepäevade peaesinejad olidki Kuuba-Rootsi-Poola päritoluga salsabänd Calle Real ning pühapäeva õhtul esinenud Väikeste Lõõtspillide Ühing koos Marko Matverega.

Merepäevade turuplatsil olid välja pakutud villased madrusesärgid, mida seekord võis päris mitme külastaja seljas näha. “Madrusesärki lihtsalt inimesed kannavad – kuna ta on niivõrd mõnus, soe ja naturaalne,” selgitas Truuväärt ja lisas, et madrusesärgid ei ole Merepäevadel esmakordselt.

Kuna merepäevad on kogupereüritus, siis oli mõeldud ka väikestele külalistele. Lastele oli Kuressaare Huvikeskus kokku pannud erinevad meisterdamiskavad Ruudi Paadikuuris, kus lapsed said kas ise või koos vanematega meisterdada, laulda karaoket, mängida maastikumängu ning tantsida jungadiskol.

Pühapäeval kohtusid väikeste ja suurte fännidega ka “Ruudi” raamatu ja filmi stsenaristid Aarne Mägi ning Aare Toikka ja kohal oli ka tagasihoidlik peategelane Ruudi ise – Paul Oskar Soe.

Kuressaare Merepäevad tõid linna lähemalt ja kaugemalt suure hulga külalisi. Külastajate suurt hulka tunnistas ka korraldaja. “Praegu on küll palju – pühapäeva hommiku kohta ikka väga palju”, kinnitas Truuväärt. Kuressaare on ka ainus Eesti mereäärne linn, kus toimuvad järjepidevad merepäevad.

Kuressaare 11. Merepäevade eelarve oli 841 000 krooni, millest 200 000 krooni oli Kuressaare Linnavalitsuse poolt.

Annes Aus, Katri Lindau Meie Maa 06-08-2007