www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=30549&kat=1
Tallinna Kaubamaja tütarettevõte hakkab Kaarmal krunti arendama

Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS kavandab lähitulevikus algatada Kaarma valla Sikassaare küla Tammemetsa kinnistu detailplaneeringu, mis võib tähendada veel ühe kaubakeskuse lisandumist Saaremaale.

“Täna me ei ole valmis kommenteerima võimalikke arenguid antud krundil täpsemalt, kuna hetkel ei ole kehtivat detailplaneeringut,” osutas Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS-i juhataja Peeter Kütt. “Teatavasti selguvad nii maa kasutusotstarve kui hoonestusmahud ja muud olulised asjaolud üldjuhul planeerimismenetluse käigus. Saame krundi edasistest arendusplaanidest anda täpsema ülevaate pärast detailplaneeringu kehtestamist. Praegu veel detailplaneeringut algatatud ei ole, aga kavatseme seda teha.”

Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS omandas Kaarma vallas Sikassaare külas Tammemetsa kinnistu 2002. aasta detsembris.

Tallinna Kaubamaja AS kontserni kuuluvad Tallinna Kaubamaja, Tartu Kaubamaja, 21 kauplusega super- ja hüpermarketite kett AS A-Selver, Selver Latvia SIA, Tallinna Kaubamaja Kinnisvara AS, Tartu Kaubamaja Kinnisvara OÜ, Kia Auto AS, TKM Latvia SIA ning AS Rävala Parkla. Tallinna Kaubamaja kontserni 2006. aasta netokäive oli 4,3 miljardit krooni. Kontsernis on ligi 2950 töötajat. Ettevõtte aktsiad on alates 1996. aastast noteeritud Tallinna väärtpaberibörsil.

MM / Meie Maa 06-08-2007