www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=30548&kat=1
Merepäevadel visati kõva leili

Eile toimusid Kuressaare Merepäevade raames esimest korda ka Saare leili võtmise lahtised meistrivõistlused Raiekivi säärel. Osavõtjaid oli 16 – neli naist ja kaksteist meest ning võisteldi, kes suudab kauem saunalaval olla.

Naiste arvestuses võitis Maia Lillepõld ajaga 2 minutit ja 48 sekundit.

“Leil oli äge, muidu oli ka äge. Olin otse ahju taga ja kui viimane oli väljas polnud mul ka enam vaja olla,” rääkis esimest korda leilivõtmise võistlustel osalenud, kuid eluaegne saunataja Maia.

Kuna mehi oli rohkem kui naisi, siis meestele korraldati ka poolfinaal, kust pääses edasi neli parimat meest. Mati ajaga 2 minutit ja 40 sekundit, Aare 2 minutit ja 35 sekundit, Kalev ja Laas ajaga 2 minutit ja 37 sekundit.

Meeste leilivõtmise võitis Mati Mets Kadrina Saunaklubist ajaga 3 minutit ja 25 sekundit.

“Hea võistlus oli. Ega siin pole asi mitte kuumuse talumises, vaid leili kannatamises,” rääkis juba väiksena sauna kippunud Saare leili lahtiste meistrivõistluste võitja Mati.

Finaali pääses ka ja teise koha sai Kalev Päästel Valjalast.

“Väga kõva leil oli. Kaasvõistlejad olid ka kõvad,” rääkis Kalev pärast võistlust. “Esimene kord, kui võistlustel olen, aga eks meestega saunas on ka niisama vaadatud, kes kauem kannatab,” pole võidu saunatamine Kalevile võõras.

Naiste sauna algkuumus oli 90 kraadi, meestel 100. Iga poole minuti tagant viskas Saunakratt kerisele veerand liitrit vett. Enne võistlema asumist läbisid kõik osalejad ka tervisliku kontrolli ja lavale mindi kainelt.

Auhinnad olid rikkalikud. Peaauhind naistearvestuses oli kohvimasin ning meestele dušikomplekt.

Meeste finaalgrupp sai võimaluse ka Saare Leili õhku visata ning pärast mindi sauna tagasi kuumust nautima.

Saare leili võtmise lahtiseid meistrivõistlusi viis läbi viieliikmeline meeskond, kuhu kuulusid saunaprojekti juht Lii Pihl, meditsiiniline järelvalve Fred Veldermann, näitleja Lauri Neebel, abilinnapea Argo Kirss ja Saaremaa Saunade esindaja Andrus Viil.

MM / Meie Maa 06-08-2007