www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3052&kat=2
Soomlase firma jättis Haapsalu ees kohustused täitmata

Haapsallu uued tänavasildid ja majanumbrid paigaldada lubanud soomlasele kuuluv reklaamifirma Interhansa lõpetas ette teatamata oma tegevuse ja selle töötajad on kadunud.

Interhansa lubas paigaldada Haapsallu tänavasildid ja majanumbrid. Firma ei küsinud siltide eest linnalt raha, vaid pidi kasumi teenima tänavasiltidele reklaami müügist. Käidavamate tänavate äärde ja ristmikele ongi sildid paigaldatud ning neile ka reklaam müüdud.

"Firma on kadunud ja kontakttelefonid ei vasta," ütles ajalehele Haapsalu aselinnapea Heino Tamm. "Linn pole kahju saanud ja linnavalitsuses pole keegi ka kaebamas käinud, et raha on makstud, aga reklaami pole paigaldatud."

Paigaldatud sildid lähevad nüüd 1999. aasta suvel linnavalitsusega sõlmitud lepingu kohaselt linna omandusse, sest firma katkestas ühepoolselt lepingu.
Lepingu korrektsel täitmisel oleks linn sildid ja reklaamimüügi õiguse neile saanud kümne aasta pärast.

Interhansa on tegutsenud ka Viljandis ja Kuressaares. Viljandi linnavalitsus tühistas firmaga lepingu, sest pakutud tingimused ei vastanud linna kujunduse tingimustele.

Kuressaare linnakunstnik Endla Tuutmaa sõnas, et Kuressaare linnavalitsus sõlmis lepingu Interhansaga pärast Haapsalu linnaga tehtud lepingut 1999. aastal. "Meil vedas, et firma kadus enne ära, kui midagi teha jõudis," lausus Tuutmaa.

40 000-kroonise kapitaliga Interhansa ainuomanik on Niilo Kalevi Hentunen. Reklaamimüügiga Haapsalus tegeles müügijuht Jaan Tiidus.

MM/BNS BNS 16-01-2001