www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=30510&kat=5
Laps kukkus sadevete puhastuskaevu

Pühapäeval teatati Hiiu Lehele, et Heltermaa sadamas kukkus bussipaviljoni taga asuvasse sadevete puhastuskaevu selle plastmassluugi äärele astunud laps.

2aastane poiss pääses õnneks vaid ehmatusega ja arstiabi vaja ei läinud. Šokeeritud oli ka poisi ema, kes oma nime avaldada ei soovinud. Õnnetusjuhtumist teatanud Pille Lend rääkis, et kaevule asetatud plastmasskaas pöördus ümber, kui poiss selle servale astus.

“Õnneks kukkus laps kaevu sees asunud vaheseinale, kust ta kiiresti kätte saadi,” rääkis Lend. Tema teatel mingeid hoiatusmärke väljas ei olnud. Vesi asub selles sadama territooriumil paiknevas kaevus umbes meetri sügavusel.

Õnnetu juhus esmakordne

Pärast õnnetusjuhtumit asetasid sadama järelvalve töötajad kaevuluugile hoiatuskoonuse. Heltermaa sadama direktori Ülo Sinisoo teatel sellist juhtumit varem olnud pole.

“See kaev on seal asunud 1999. aastast ja see koht pole tegelikult liikumiseks mõeldud,” teatas ta. Inimesi vee äärest ja teistest ohupiirkondadest suunab muidu eemale järelvalvetöötaja, kuid eilne õnnetus juhtus praami saabumisega samal ajal ja pühapäeval tööl olnud sadamatöötaja võttis parajasti vastu laeva otsi.

Sinisoo sõnul on lapse emaga räägitud ja kaev kindlustatakse õnnetuste vältimiseks tulevikus sedasi, et pealt kumerat plastmassist kaevuluuki saab ainult otse üles tõsta. “Samuti piirame selle ja teised sarnased kaevud madala taraga, sest elu on näidanud, et ohumärke ei jälgita tähelepanelikult,” ütles Sinisoo.

Hoiatusena on seal praegu üleval ujumist keelav märk, aga lisaks pannakse sinna nüüd ka läbikäiku keelavad märgid. Sinisoo hinnangul pidi olema keegi kaevuluuki nihutanud, et selline kahetsusväärne lugu üldse juhtuda sai, sest luugi korralikul kinnitamisel see nõnda lahti ei käi.

Ülo Sinisoo lubas, et turvatara koos uute hoiatustähistega paigaldatakse augustikuu jooksul.

HANNES SARV Hiiu Leht 31-07-2007