www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=30487&kat=5
Hiiumaa leib valmib ainult Hiiumaal

Eelmisel nädalal tõusis meedia tähelepanu alla käsitsivalmistatud Hiiumaa leib.

Seda pakuti Mordvas peetud soome-ugri festivalil Eestit tutvustaval näitusel. Näituse koostanud ja leiva festivalile kaasa võtnud MTÜ Fenno-Ugria asutuse direktor Kersti Sepper ütles, et ei mõista, millest nii suur kära.

“Ostsin leiva Maksimarketist ja seda, et leib on käsitsi vormitud, lugesin pakendilt,” sõnas Sepper. Hiiumaa leiva kasuks otsustas ta seetõttu, et Hiiumaa on talle südamelähedane.

Eelmises Hiiu Lehes kirjutasime, et festivalileib ei pruukinud Hiiumaal valmistatud olla. Kahjuks ilmnes esmaspäeval Hiiumaa tarbijate ühistu esindajaga teema üle arutledes vaid poolik tõde.

“Üks vabrik tegi tõesti samanimelist leiba, aga meil sellega mingit pistmist ei olnud,” ütles HTÜ juhataja Agu Kohari. Ta lisas, et kvaliteedilt olnud see leib “täielik saepuru” ega küündinud õige Hiiumaa leiva omaduste ja kvaliteedi lähedalegi. Kohari usub, et too vabrik on praeguseks oma tegevuse lõpetanud.

Traditsiooniline Hiiumaa leib valmib seega ainult Hiiu Pagaris, mis on tarbijate ühistu tütarettevõtte OÜ HTÜ Tootmine üksus. Kui kaua koduleivamaitselist pätsi ühistu tehases juba voolitud on, keegi väga täpselt ei mäleta, aga üle paarikümne aasta kindlasti.

“Mina olen siin 19 aastat töötanud ja juba enne mind oli see sortimendis,” lisas Kohari.

KADI LAID Hiiu Leht 27-07-2007