www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=30478&kat=1
Saaremaale jõuab ülemaailmne tõrvikuga jooks

Homme jõuab Mõntu sadama kaudu Saaremaale maailma pikim ülemaailmne tõrvikuga teatejooks Word Harmoni Run, mis suundub läbi ka Kuressaarest.

Eestisse saabub harmooniatõrvik rahvusvahelise jooksumeeskonnaga Lätist Ventspilsi – Mõntu laevaga homme õhtul ja lahkub teisipäeval Tallinna sadama kaudu Helsingisse. Pühapäeval suundub jooks Mõntust Kuressaare linna piirini. Esmaspäeval orienteeruvalt kell 9.30 starditakse Sõrve maanteelt linna piirilt ja jõutakse läbi kesklinna kell 10 Kuressaare Spordikeskuse ette, kus jooksjaid tervitavad linnavalitsuse ja maavalitsuse esindajad. Kõik huvilised võivad ise kaasa joosta. Samal päeval kulgeb jooks edasi marsruudil Triigi-Sõru-Heltermaa-Rohuküla-Haapsalu. Sealt läheb jooks Keila kaudu Tallinna.

Jooksu eesmärgiks on kaasa aidata rahvusvahelise sõpruse ja üksteisemõistmise tugevdamisele. Ülemaailmne Euroopa Harmoonia Jooks startis 7. märtsil Lissabonist. Läbinud 27 000 km, finišeerub jooks 9. oktoobril Amsterdamis. Tänavu on jooksu loomise 20. aastapäev ning läbitakse kõik Euroopa riigid. Jooksumeeskonnad koosnevad erinevatest rahvustest ja erinevatelt elualadelt jooksjatest. Euroopa jooksumeeskonna kapteniks on austerlane Dipavajan Renner. Koos temaga saabuvad Eestisse Itaalia, Venemaa, Saksamaa ja Ungari jooksjad.

Ülemaailmse Harmoonia Jooksu algatas 1987. a. India päritoluga sportlane, filosoof, muusik ja poeet Sri Chinmoy, kes oma ennastsalgava töö tulemusena täiuslikuma maailma nimel on pälvinud UNESCO Nehru Medali ning on mitme tuntud ülikooli doktorikraadi omanik.

MM / Meie Maa 27-07-2007