www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=30407&kat=1
Saaremaad külastab hinge- ja ingliterapeut

Järgmisel nädalal tuleb Saaremaale Euroopa ainuke aminoloog ehk hingeterapeut Kätlin Roovik, kes näitab saarlastele oma dokumentaalfilmi “Kiirtee taevasse” ja teeb huvilistega läbi armastuse kanaleid avava hingeteraapia koolituse sisemise tasakaalu, loovuse ja endaga rahulolu leidmiseks.

“Minu unistuseks on inimesi inspireerida tegema oma eluga just seda, milleks nad on sündinud,” sõnas Roovik, kes on hingeteraapiaga tegelenud juba aastaid ning käinud õppimas Taani rahvaülikoolis ning Norras Oslo ja Tromsø ülikoolis. Lisaks on Katrin end täiendanud Lõuna-Aafrika Kaplinna ülikoolis ning Kaplinnas asuvas inglimajas.

Rooviku koolitused põhinevad Kaplinnas tegutseva itaallanna Daniela Leigh`i ingli- ja hingekoolitusel, mis tuginevad uskumusel, et inimesi ümbritsevad kõikjal kaitseinglid, esiisade vaimud ja paljud teised nähtamatud abilised, kes tahavad meile toeks olla, kui vaid oskame abi vastu võtta.

Unistused saavad tõelisuseks

Rooviku sõnul õpetatakse hingekoolitusel osalejatele, kuidas ennast paremini tundma õppida, kuidas läbi enese muutmise saab muuta meid ümbritsevaid inimsuhteid ning kuidas ligi meelitada kõike seda, mida unistame oma elus korda saata.

Kuigi paljude jaoks tunduvad inglid ja vaimsed abilised abstraktsete olevustena, siis praktika on näidanud, et hingekoolitusel on väga selge käega katsutav mõju. Roovikul on mitmeid näiteid tuua inimestest, kes on pärast koolitust oma elus kannapöörde teinud, sisemise tasakaalu leidnud ja oma esialgu võimatuna näivad unistused ellu viinud.

Miski ei takista hingega tegelemist

Koolitusele võivad Rooviku sõnul tulla kõik, kel vähegi huvi, alustades lastest ja lõpetades täiskasvanutega. “Hingeõhtud on avatud kõigile, sest ühegi inimese juures ei leidu midagi, mis takistaks töötamast hingega,” lausus Roovik, kelle kinnitusel lahkuvad inimesed koolituselt kergema südame ja naeratava näoga.

Inimesel, kes kunagi varem pole hinge- ja ingliteooriaga kokku puutunud, aitab koolituste sisu Rooviku sõnul paremini mõista dokumentaalfilm “Kiirtee Teavasse”, mille keskmes on Daniela Leigh`i inglimaja Kaplinnas ja vaimne tarkus ning kogemused, mida kohalikud inimesed inglimajast jagavad.

Rohkem infot neljapäeval toimuva hingekoolituse ja filmiõhtu kohta saab Kätlin Rooviku enda käest katlin.roovik@gmail.com.

Kristiina Kruuse Meie Maa 19-07-2007