www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=30356&kat=5
MUHVi kunstipäevad tekitasid suurt huvi

Juba üheksandat korda külaseltsi MUHV eestvedamisel, uue toimumispaigaga Valgu seltsimajas. Kunstipäevi külastas seekord rekordarv inimesi.

MUHVi (seltsi nimi tuletatud Emmaste valla külanimedest – Muda, Ulja, Harju, Valgu) kunstipäevade õpitubadest osavõtjaid jõuti kokku lugeda 45, kuid selge oli see, et läbi käis kunstipäevadelt nii eelmisel laupäeval kui pühapäeval lisaks veel suur hulk uudistajaid.

“Näiteks tulid mõned turistid, peatusid ega jõudnud ära imestada, et nii vahva üritus on korraldatud,” ütles pühapäeval puutöötoast osa võtnud Padise vallas Harjumaal elav algklassiõpetaja Tiina Taits. Taits ja tema abikaasa Toivo Toompuu, kes on tööõpetuse õpetaja, kiitsid kogu ettevõtmist igati.

Taitsi sõnul oli vahva just see, et meister näitas ees, kuidas puulusika tegemine käib ja igaüks sai ise järele proovida. Nii on tal õpitud nippe kasutades juba koduski kaks puulusikat valmistatud.

“Kogu suhtumine oli siiras ning heatahtlik, ilma liigse ametlikkuseta ja see meeldis väga. Usun, et ka minu abikaasa õppis sealt mõne uue võtte,” kiitis Taits puutöökursuse juhendajat Juha Tellerit.

Et kunstipäevad möödujates suurt elevust tekitasid, näitas ka see, et sealt pühapäeval läbi astuma juhtunud rahvatantsijad Ida-Virumaalt kunstipäevadest kohe osa võtsid ja mõned tantsunumbrid esitasid.

Kohal oli ka Avo Tamme omnuste ehk omavalmistatud seest õõnsate muusikariistadega (tegelikult võib omnuseks pidada ka puust skulptuure) ning kokkuvõttes said kõik kohalviibijad osa veel ühest improviseeritud etteastest.

Puidu viimistlemise õppetund oligi üks populaarsematest töötubadest. Sellega suutis siiski võistelda akvarellvärvidega maalitehnikate proovimine, mis algas kohe järgmisena, juhendajaks kunstnik Liia Lüdig-Algvere.

Kui pühapäeva õhtu lõpetati Valgu seltsimajas pakutrükiga Jane Üksiku ettenäitamisel, siis päev varem, laupäeval toimunud õpitubades sai tekstiili värvimise asjus nõu küsida Eike Soomsalult, viltimisel Siret Lahemaalt.

Kõlavööde punumisel aitas soovijaid jällegi Üksik. Seltsimaja perenaine Soomsalu jäi nii majas sees kui selle ümber korraldatuga rahule. “Kuna huvilisi oli, läks kõik hästi,” ütles ta.

Kogu pidu sai teoks tänu kohaliku omaalgatuse programmile, sest õpitubadest osavõtt oli tõesti sümboolse tasu eest, vaid 20 krooni.

Külaseltsi MUHV järgmiseks suuremaks tegemiseks on rahvapidu Harju tuuliku juures, mis saab toimuma 29. juulil. Ka seda on igal aastal peetud, küll erineval ajal. Sel aastal siis olevipäeval. Praegu veel kava kokku pole seatud, kuid kindlasti peaksid kohal olema hobused, korraldatakse mänge ja saab suppi. Tulemata ei jää elav muusikagi.

HANNES SARV Hiiu Leht 13-07-2007