www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=30227&kat=1
Politsei soovitab vandaalide tabamiseks puid kärpida

Kuressaare politsei pole suutnud tabada kurikaelu, kes vandaalitsevad kolm nädalat tagasi linna lossipargis avatud purkkaevude kallal ja näeb linnavalitsusele saadetud kirjas ühe lahendusena vandaalide tabamiseks lossipargi ajalooliste puude ja põõsaste kärpimist.

“Lahendiks oleks parki lisavalgustuse paigaldamine, milline abinõu üksi ei anna küll piisavat tulemust,” kirjutab Kuressaare politseijaoskonna komissaar Aare Allik Kuressaare linnavalitsusele saadetud kirjas. “Lisanduvalt on vajalik haljastusspetsialisti kaasates kriitilise pilguga üle vaadata puude ja põõsaste okste lõikamise/kärpimise võimalused. Selliselt toimides suureneks pargi kasutamine puhkealana ka õhtusel ajal, võimalike õigusrikkujatele väheneks aga kiirelt varjumise ning anonüümseks jäämise võimalus.”

Kõrbeks ei saa kujundada

Kuressaare heakorra ja haljastuse spetsialist Kaljo Ellik peab politsei ettepanekut kummaliseks. “Kahjuks ei saa me politsei soovidele vastu tulla ja linna kuni horisondini kõrbeks kujundada, et kõik kuriteod oleks politseimajast näha,” sõnab ta. “Lahendus oleks ikkagi piirkonna järelevalve suurendamine.”

Aare Allik osutab kirjas, et politseijaoskond on Kuressaare kuursaali piirkonnas asuvate purskkaevude vaatlemise lülitanud patrullide ülesannete nimistusse. “Reaalselt on intensiivsel suveperioodil patrull siiski võimeline piirkonda vaatlema vaid 2- 4 korral vahetuse jooksul,” märgib komissar.

Riikliku kaitse all

Politsei ettepanekule vastutuleku muudab keeruliseks ka tõsiasi, et Kuressaare lossipark on riikliku kaitse all ning sellest tulenevalt peab iga puu ja põõsa mahavõtmist või kärpimist kooskõlastama Saaremaa keskkonnateenistusega ja Saare regiooni riikliku looduskaitse keskusega.

6. juunil lossipargis avatud kaks purskkaevu seisid puutumatuna alla nädala. Esmalt lõhuti kõlakoja juures asuva purkkaevu valgustus. Ööl vastu 18. juunit aga oli mõlemasse purskkaevu valatud nõudepesuvahendit Fairy, mis pani vee vahutama. Kuigi kurikaelad jätsid sündmuspaigale ka asitõendid- tühjad Fairy pudelid- pole politseil õnnestunud pätte siiani tabada. Veelgi enam, vahepeal on lähikonnas lõhutud veel ka üks pink.

Ainsaks tunnistajaks on siiamaani üks taksojuht, kes nägi purskkaevude juures askeldamas kahte noort blondi tüdrukut.

Oliver Rand Meie Maa 02-07-2007