www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3022&kat=1
Imeline inimene Raegaleriis

Kuressaare Raegaleriis eksponeeritud Saaremaa kunstnike ühisnäitus “Imeline inimene” annab ülevaate saaremaise kunsti hetkeseisust.

“Näitus on pühendatud inimesele, tema mõtte- ja tundemaailmale ning tegemistele,” ütles Raegalerii juhataja Lii Pihl. Tema sõnul on selle väljapaneku puhul tegemist Saaremaa Kunstiklubi iga-aastase traditsioonilise ülevaatenäitusega, mis korraldatakse tavaliselt veebruarikuus, vabariigi aastapäeva paiku. Et tänavu tähistatakse Raegaleriis sel ajal graafik Ilmar Torni 80. sünniaastapäeva, saab Saaremaa kunstipublik oma saare kunstnike töid vaadata kuu võrra varem.

Pihla sõnul on Saaremaa Kunstiklubi ülevaatenäitusest juba ammu saanud selline väljapanek, kus soovi korral võivad osaleda kõik siin tegutsevad taidurid, olgu nad siis kutselised kunstnikud või isetegevuslikud kunstiharrastajad.

Näituse kujundaja Külliki Järvila sõnul eksponeerivad sel näitusel oma töid Gerda Tomson, Maido Toll, Neeme Mets, Erki Evestus, Virge Nemvalts, Rein Nukka, Enda Naaber, Aili Jung, Vladimir Ignatovitš, Ain Vares, Aare Martinson, Anne Tootmaa, Mati Kuntro, ühe tööga on esindatud Külliki Järvila ise.

Järvila sõnutsi on igal aastal vanade tegijate kõrval esile kerkinud ka uusi kunstnikke. Tänavu debüteerivad oma taiestega esmakordselt laiema kunstipubliku ees Jüri Viirmäe ja Kersti Kuris.

Kultuurkapitali toetuse abil kavatsetakse näituse raames korraldada ka poolteisepäevane joonistamise õpikoda, mille juhendajaks tuleb joonistamise ja maali õpetaja Zair Zeilanov Tallinnast.

TIIU TALVIST Meie Maa 12-01-2001