www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=30191&kat=1
Kaali on Balti Reisimaratoni üks sihtpunkte

Kolme Balti riiki hõlmava turismiprojekti Balti Reisimaraton üheks sihtpunktiks Eestis on ka Kaali külastuskeskus Saaremaal.

Maraton on turistidele suunatud pakett, kuhu igast Balti riigist on valitud kaksteist sihtpunkti. Maratonile registreerunud saavad igas kohas kampaania passi templi. Inimesed, kes on külastanud vähemalt kuut kohta igas riigis, osalevad loosimises, mille auhinnaks on nädalavahetus ühes Baltimaade pealinnas. Kõiki kohti külastanud aga osalevad loosimises, kus auhinnaks on juba nädalavahetus vabalt valitud Euroopa pealinnas.

Eesti sihtpunktideks on reisimaratonil Kaali külastuskeskus, Haapsalu piiskopilinnus, Raja talu miniloomaaed, City Bike, Viinistu kunstimuuseum, Valaste juga, Narva loss, Olustvere turismikeskus, Elistvere loomapark, Eesti Rahva Muuseum, Eesti maanteemuuseum ning Otepää seikluspark.

Kõigi sihtpunktide läbimiseks saavad osalejad valida just endale sobiva marsruudi. Reiside tarbeks on loodud spetsiaalsed infokandjad – kampaania passid, sihtpunktide asukohakaardid ning tutvustused.

Balti Reisimaraton kestab 15. juunist 1. novembrini, selle korraldajateks on kolme Balti riigi turismiarenduskeskused ja projekti kaasrahastavad EL struktuurifondid.

“Reisimaratoni sihtpunktid on väga mitmekülgsed, pakkudes huvi erinevatele maitsetele, mistõttu ootame Balti riike avastama igasuguseid puhkajaid, nii nooremaid kui vanemaid, väiksemaid kui suuremaid gruppe,” rääkis Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso.

Mutso sõnul kulutasid Eesti elanikud eelmisel aastal mitmepäevastele sisereisidele kokku rohkem kui 1,5 miljardit krooni ehk umbes kümnendiku sellest, mida kulutasid Eestis välisturistid. “Läti ja Leedu turistide külastused on Eestile olulised selle poolest, et võrreldes Lääne- ja Põhja-Euroopast pärit turistidega on nende hulgas oluliselt rohkem oma autoga saabujaid ja seetõttu külastavad nad ka rohkem Eesti erinevaid regioone,” kinnitas Mutso.

Mehis Tulk Meie Maa 28-06-2007