www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=30178&kat=1
Vanemuise suvelavastus esietendub Pädastes

Muhumaal Pädaste mõisa pargis esietendub eeloleval reedel Vanemuise teatri suvelavastus, Paul Barzi elegantne komöödia "Võimalik kohtumine".

"Seda kammerlikku näidendit on maailmas lavastatud umbkaudu 120 korral," ütles Vanemuise draamajuht Sven Karja, "kuid mul pole andmeid, et seda oleks varem tehtud vabas õhus. Sellise julgustüki söandasime ette võtta vaid seepärast, et meil oli võtta Eesti kõige kogenum vabaõhulavastaja Raivo Trass, kellel on ette näidata paljud varasemad lavastused Reiu jõe ääres ja mujal Eestis."

"Võimaliku kohtumise" tõlkis Maarja Jakobson, lavastas Raivo Trass ning kunstnikutöö tegi Vanemuise peakunstnik Kristiina Münd. Osades Aivar Tommingas, Raivo E. Tamm ja Ao Peep. Etendustel musitseerib Tartu keelpillikvartett.

Muusikamaailma kaks suurkuju, ühel ja samal, 1685. aastal sündinud Johann Sebastian Bach ja Georg Friedrich Händel, ei kohtunud tegelikult mitte kunagi. Pädaste vabaõhulaval toimuv on näitekirjaniku fantaasia vili – ehkki kõik see oleks võinud ju ka Leipzigis 1747. aastal just täpselt niiviisi juhtuda.

Pidulikul õhtusöögil avaneb välise aupaklikkuse varjus kummagi geeniuse egoistlikum loomus – isekus, loominguline kadedus, väiklus. Leebe, kuid teravmeelne komöödia kõneleb geeniuse positsioonist, kunstiloomingu müümisest ja müüdavusest, aga ka gurmaanlusest ja muudest meelelistest naudingutest, teatas Vanemuise pressiesindaja Tambet Kaugema.

MM / Meie Maa 27-06-2007