www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=30135&kat=1
Linn soetab tänavapuhastusmasina

Kuressaare linnavalitsus kuulutas eile välja riigihanke kuni kaks miljonit krooni maksva tänavapuhastusmasina soetamiseks.

“Tänavapuhastusmasin võetakse kasutusse Kuressaare linna teedel, tänavatel, platsidel ja kõnniteedel tehtavatel koristus-puhastustöödel,” lausus Kuressare linnavaranõunik Margo Sooäär. Tema sõnul hakkab soetatav masin koguma prügi ja prahti ümarharjade ja imursüsteemi abil, lisaks peab autol olema kastmis- ja surveveega pesemise funktsioon.

Linna heakorrafirma Kuressaare Linnamajandus juhataja Urmas Raik lausus, et see oleks hooldusfirma masinapargis juba neljas masin.
Nii on ettevõttele juba varem soetatud väiketraktor John Deere maksumusega pisut üle miljoni krooni ning teehooldesõiduk Scania maksumusega 670 000 krooni.

Mõni aeg tagasi kuulutati välja hange kommunaaltöödeks vajaliku väikeveoki soetamiseks. Nii väikeveoki kui tänavapuhastusmasina hange kestab juuli teise pooleni. Orienteeruvalt läheb tänavapuhastusmasina hankimine linnale maksma 1,4–2 miljonit krooni.

Kokku kavatseb linn tänavu soetada linna teede ja tänavate hooldamiseks kuni viis hooldusmasinat. Lisaks eelnimetatutele ka multifunktsionaalne kommunaalsõiduk, mis läheb maksma umbes 1,4 miljonit krooni.

Soetatud tehnika on multifunktsionaalne ehk kohandatav mitmete erinevate tööülesannete täitmiseks.

Linnavolikogu andis nõusoleku hooldustehnika soetamiseks rahaliste kohustuste võtmiseks oma märtsikuisel istungil. Kogu hooldustehnika on soetatud ja kavas soetada kapitalirendi tingimustel võimalikult pika väljaostuajaga.

Hooldustehnika hakkab paiknema Tehnika tänav 10 asuvas hoones, mille linn hiljuti soetas kapitalirendi korras 3,4 miljoni krooniga.

MM / Meie Maa 20-06-2007