www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=30085&kat=1
Ilmapuu tuletab peo algust meelde

“Mõned inimesed on viimasel ajal väitnud, et laulupidu pole enam moes. See on rumal jutt. Laulupidu ei ole moeasi. Laulupidu on südameasi,” tsiteeris maavanem Toomas Kasemaa Lennart Meri eilsel pidulikul Ilmapuu avamisel Kuressaare keskväljakul.

Uhked ja värvilised püstkojasarnased Ilmapuud kerkivad maakonnakeskustesse üle Eesti, sümboliseerides kõikide inimeste ja põlvkondade ühtsust, rääkis Kuressaare Kultuurivara produtsent Maris Rebel. Kuna seekordse laulu- ja tantsupeo näol on tegemist noorte peoga, siis noorte jaoks on Ilmapuu kui kujundlik lävi, millelt ellu astuda, lisas ta.

Et noored Ilmapuuga võimalikult suurt seost tunneksid, sidusid saarlastest laulu- ja tantsupeolised Ilmapuu külge värvilisi lindikesi. “Hea tunne, et minu lint ka ikka puu küljes on, sest see on suur ja tähtis asi siin keset linna,” lausus Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilane Helerin pärast paela sidumist Ilmapuu külge.

“Ka kõik teised saarlased, kellele rahvapidu on südamelähedane, võivad Ilmapuu külge oma lindi siduda,” julgustas kultuurivara produtsent Rebel linlasi.

Kuressaare gümnaasiumi õpetaja ja rahvatantsurühmade juhendaja Merle Tustit ütles, et loodetavasti tuletab Ilmapuu linlastele meelde, et pidu on tulemas, ja tänu sellele tuleb rohkem saarlasi Tallinnasse ka oma silmaga laulu- ja tantsupidu vaatama.

See Ilmapuu siin Kuressaare kesklinnas näitab, et saarlased on üks osa suures peoliste peres ning me oleme uhked oma saare ja kodukoha üle, kuid oleme uhked ka selle üle, et kuulume nende 35 000 hulka, kes saavad osaleda tänavusel koolinoorte laulu- ja tantsupeol Tallinnas, ütles maavanem Kasemaa lõpetuseks.

Kuressaare linnavalitsuse kultuurinõuniku Lindia Lallo sõnul jääb Ilmapuu keskväljakule juuli teise nädalani.

Kristiina Kruuse Meie Maa 14-06-2007