www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=3000&kat=1
Politsei tabas autolõhkujate kamba

Ööl vastu teisipäeva Kuressaares Smuuli linnaosa kandis üheksa autot lõhkunud kolmeliikmeline noorukite kamp jäi politseile vahele juba mõned tunnid pärast kuritegude kordasaatmist.

Teisipäeva hommikul sai Saare politsei trobikonna avaldusi, milles Kuressaare autoomanikud teatasid öö jooksul toimunud sissemurdmisest sõidukitese, lõhkumistest ning vargustest. Ukseklaasi lõhkumise teel oli sisse murtud näiteks Kadaka tänavale pargitud sõiduautosse Hyundai Excel ja Opel Kadet, Smuuli tänaval asunud Mazda 626, Mazda 323, Ford Sierrasse jne.

“Kokku käidi sees kaheksas autos, ühel löödi lihtsalt klaas purjuks, nii et kokku on ära lõhutud üheksa sõidukit,” ütles uurimistalituse politseiinspektor Rainer Antsaar Meie Maale.

Kolmest autolõhkumises kahtlustatavast mehest vanim, 24-aastane Kuressaare elanik sattus politseisse juba teisipäeva öösel kella kolme paiku. Valvas linnakodanik märkas kahtlaselt käituvat meest Smuuli tänav 14 maja juures ühe sõiduki uksi katsumas ja kutsus politsei. Patrull toimetas purjus mehe kainestusmajja.

Tund aega varem oli politseisse helistatud ja teatatud, et Aia tn 66 maja juures üritasid paar-kolm noormeest käivitada VAZ tüüpi sõiduautot. See ei õnnestunud ning mehed lahkusid, jättes endast maha lõhutud roolikatte ja süüteluku.

Rainer Antsaare sõnul väitsid autoärandamise katses ja vargustes kahtlustavad noormehed, et ei tea, miks nad autodesse sisse murdsid. “Neil on selline väga hea vabandus – nad olid nii purjus, et ei mäletagi, mis juhtus.”

Antsaar ütles, et algselt olid noormehed läinud autosid lõhkuma mõttega neist varastada, kuid ühel hetkel otsustasid ka lõbusõitu teha. Purjuspäi ette võetud kuritegude seeriaga tekitasid noored autoomanikele kokku mitmekümne tuhande krooni ulatuses materiaalset kahju.

“Keskeltäbi ulatub ühe autoomaniku kahju kahest poolest kuni seitsme tuhande kroonini,” lausus Antsaar.
Ta ei osanud eile veel öelda, milline karistus mehi ootaks kohtus, sest seni ei ole veel otsustatud, milliste paragarahvide järgi täpselt nende tegusid käsitleda.

Antsaar nentis, et mehed on ka varem politseile silma hakanud. Vahi alla neid ei jäetud, vaid lasti pärast ülekuulamist koju.

Viimati oli Kuressaares suur autodesse sissemurdmise laine möödunud aasta veebruarikuus, mil ühe öö jooksul murti sisse kümnesse sõidukisse ja tekitati autoomanikele varguste ja lõhkumistega kümnete tuhandete kroonide ulatuses kahju.

Kriminaalpolitsei juhtivinspektor Marko Mägi ütles, et kuritegude toimepanijaid ei tabatud ning lõhkumiste-varguste uurimiseks algatatud kriminaalasjad on praegu peatatud.

Andres Sepp Meie Maa 11-01-2001