www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=29979&kat=1
Keraamikahuvilised saavad kätt proovida

8.–10. juunini on Saaremaa Kunstistuudio keraamikahuviliste päralt.

Erakunstikooli Anne juhataja Anne Tootmaa: ”Tegemist on keraamikakursusega, kõrgkuumuse kursusega, mis tähendab, et kõik valminud asjad põletatakse ahjus eelpõletusega, lõpuks glasuuritakse ja tehakse teine põletus.”

Kõrgkuumuskeraamika tähendab 1200-kraadiseid temperatuure ahjus, kuhu esemed “küpsema” pannakse.

Juhendama tuleb kunstnik Mare Vichmann, kelle näitus oli eelmisel aastal vaadata Saaremaa Kunstistuudios. Tema tööd on tuntud kui osaliselt figuraalsed ja põnevad eraldi kompositsiooniülesanded. Osalejail on võimalik teha kas tass, taldrik, vaas või need kõik, sõltuvalt sellest, kas keraamikategijad on seni üldse keraamikaga tegelnud või sellest kuulnud või nad ei ole üldse asjaga kursis.

Kursusel saavad osaleda kõik soovijad ja nad saavad mingi eseme ka valmis. Kolmel päeval tehakse keraamikat, siis peab see kuivama ja järgmisse nädalasse on planeeritud nende tööde glasuurimine. Savitööd kaetakse erinevat värvi glasuuriga, mis algul savi pealt küll hästi välja ei paista.

Anne Tootmaa selgitas, et kuna tehakse ka glasuuriproovid, on kõigil osalejail võimalik näha, millised nende valmistööd tulevad.

Elvi Vaher Meie Maa 07-06-2007