www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=29793&kat=1
End paljastanud korvpallur jääb ilma SSMA toetuseta

Saaremaa Saarte Mängude Assotsiatsiooni (SSMA) juhatuse koosolekul otsustati jätta naiste jalgpallimeistrivõistluste mängu ajal alasti väljakule jooksnud Urmo Talistu, maakonna korvpallikoondise liige, Rhodose mängudel osavõtutoetuseta.

SSMA juhatuse esimees Mati Mäetalu ütles, et Urmo Talistu poolt toime pandud tegu avalikul spordiüritusel ei ole kuidagi vabandatav, eriti veel sportlase poolt, kes on ise palju kordi nii Saaremaa kui ka erinevate klubide hea nime eest väljas olnud ning kaitsnud maakonna korvpalli mainet mitmel tasandil.

“Sellisel tasemel mängijad peavad teadma, mis on avalikul spordiüritusel lubatud ja mis mitte ning mida tähendab sõna “eetika” spordis. Antud juhtumi puhul tuleb üsna selge joon tõmmata nalja ja huligaansuse vahele,” lausus Mäetalu.

Tema sõnul on SSMA ja tema toetajaskond teinud päris palju tööd selle nimel, et saaks võimalikuks Saaremaa kõigi aegade suurima delegatsiooni lähetamine Saarte mängudele Rhodosel. Lisaks delegatsiooni liikmetele enestele on toetajad nii riik, kohalikud omavalitsused kui ka eraettevõtjatest sponsorid.

“SSMA juhatus leidis, et Saarte mängudele sõitva delegatsiooni liikme poolt sooritatud sellise teo puhul on kahjustatud nii SSMA kui ka Saaremaa delegatsiooni mainet ning SSMA juhatus taunib sellist teguviisi,” lausus spordijuht.

Korvpallikoondise treener Marko Ool ütles, et tema SSMA otsust õigeks ei pea. “Urmo on oma karistused juba kätte saanud ja teost aru saanud. Asja on väärteona menetletud ning nii võiks kõigi sportlaste tausta uurida ja kellel mingid süüteod on, siis ette võtma,” lausus Ool.

Alver Kivi Meie Maa 23-05-2007