www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=2908&kat=1
Uus aasta tuli rahulikult

Nii politsei, päästeteenistuse kui haigla esindaja kinnitasid eile nagu ühest suust, et aastavahetus möödus rahulikult ning sündmustevaeselt.

Kuressaare haigla peaarsti asetäitja Tiit Leis ütles, et aastavahetus kulges üllatavalt rahulikult. “Kui tavaliselt on olnud paugatamistest põhjustatud pisitraumasid, siis need kaks päeva valvas valvearst neid, kes haiglas sees, juurde ei tulnud suurt kedagi,” sõnas Leis.

Ka politsei pressiesindaja Anu Kivilo kasutas aastavahetuse iseloomustamiseks sõnu “üllatavalt rahulik.”

Siiski oli 1. jaanuari öösel politseil kolm väljakutset: kell 00.09 teatas ESS-i turvamees, et katki oli löödud Rohu tn 4 asuva lasteaia tagaukse klaas. Maas oli märgata jalgratta jälgi, kuid lõhkuja majja sisse ei murdnud.

Kella poole ühe paiku teatati politseile, et Tooma poe juures parklas on pikali maas purjus mees. Kainenema pandi Kaarma valla elanik, 24-aastane Hartvig V.

Kell 5.29 anti politseile Mustjala vallast teada riiust ja silma siniseks löömisest, kuid politsei sekkumisel leppisid riidlejad ära.

Saaremaa päästeteenistuse teatel möödus aastavahetus vahejuhtumiteta, küll aga oli väiksemaid põlenguid 30. detsembril. Muhus Pärase külas põles tahm elumaja korstnas, Kuressaares Pikal tänaval süttis ühes korteris põlevast rasvast elektripliit.

Leisis vajus 30. detsembri õhtul väike laps basseinis vee alla, kuid toibus enne Leisi päästekomando kohalejõudmist.

1. jaanuari öösel kell 3.45 teatati päästeteenistuse häirekeskusesse, et Tori sadamas on umbes 30 m kaugusel kaldast vees jäätükkide vahel koer. Koer päästeti ja viidi päästeteenistuse depoosse kosuma.
Päästetud kolli ootab oma peremeest, kellel palutakse ühendust võtta telefonil 21 811.

ANDRES SEPP Meie Maa 03-01-2001