www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=28871&kat=1
Paadiehitajad on jäämägedega püsti hädas

Kaarma vallas Nasval paadiehitusfirma Baltic Workboats tootmiskompleksi lähedal kuhjus pühapäeva hommikuks merejää kohati kuni viie meetri kõrguselt ja see meelitab kohale massiliselt uudistajaid.

Eile käis kaks bussitäit kooliõpilasi seda looduseimet vaatamas, mägede otsas turnimas ja pildistamas. Paadiehitusfirma on küll välja pannud hoiatussilte, et tegemist on tootmisettevõtte territooriumiga ja töö käigus võivad uudistajad viga saada, kuid siltidest ei hoolita.

“Meil on tõsine mure, et uudistajad lämmatavad sadama ära, valguvad gruppidena isegi paatide vahele ja kuna sadamas käivad ehitustööd, on see väga ohtlik. Mõni inimene võib sattuda raudspondi vahele ja kuna seal on kruus, võib see vajuda ning seetõttu on risk väga suur,” selgitas Meie Maale Baltic Workboatsi tootmisdirektor Peeter Laum.

Tema sõnul on nende firma töötempo häiritud, sest inimesed ei kuule juttu ja on veel ka solvunud, kui neid ei lubata tootmisettevõtte territooriumile.

“Me pole jäämägede imetlemise vastu, kuid oma tööajast ei jõua me grupijuhte välja panna. Jää on kuhjunud just kai otsa, tagapool juba sulab ja jäämägedele minek muutub iga päevaga ohtlikumaks,” rääkis Laum, kes oma 30-aastase Nasval töötamise aja jooksul sellist jää kuhjumist ei mäleta. Samas palus ta ajalehe kaudu kõigile meelde tuletada, et ilma valdaja loata ei tohi ettevõtte territooriumile minna.

Veljo Kuivjõgi Meie Maa 14-03-2007