www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=28837&kat=1
Miniteatripäevad tulevad Okasroosikese ja Suure Vennaga

Taas on kevad ukse ees, taas on see paljudele Eesti kooliteatritele üheks olulisemaks ajaks. Kätte jõuavad Saaremaa Miniteatripäevad, mida peetakse juba 16. korda.

Viimastel aastatel on igal festivalil olnud mingi läbiv motiiv. Näiteks, eelmisel aastal oli selleks märksõna “Saaremaa”, 13. festival lähtus kuraditosinast ja saatanlikest riugastest. Seekord dikteerib järjekorranumber 16 aga märksõna “jää jumalaga puberteet!”.

Saaremaa ühisgümnaasiumis peetaval konkursil osaleb 19 truppi. Saaremaa kooliteatreid, kelle hulgast valitakse välja maakonna esindaja vabariiklikule festivalile, on 5: Orissaare gümnaasiumist, Kuressaare gümnaasiumist ja SÜGi kolm truppi.

Eks trupid ja juhendajad oota oma etteastetele ka tagasisidet. ˇüriisse on tänavu lubanud tulla näitlejad Garmen Tabor, Andrus Vaarik, Lee Trei, Velvo Väli; lavastajad Andres Noormets ja Eva Klemets, näitekirjanik Urmas Lennuk, teatrijuht ja poliitik Indrek Saar, Eesti Näitemänguagentuuri esindaja Monika Läänesaar, teatritudeng Uku Uusberg, NO teatri kirjandusalajuhataja Eero Epner, harrastuslavastaja Tõnis Kipper ning traditsiooniliselt kuulub hindajate hulka ka SÜGi direktor Viljar Aro.

Lisaks etendustele saavad trupid nautida SÜGi kabareed ja lustida ansambli Kriminaalne Elevant saatel.

Nagu ikka, on festivalile oodatud kõik Saaremaa teatrihuvilised!

Rita Ilves Meie Maa 12-03-2007