www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=28803&kat=5
Hiiumaa liinile hinnatõusu ei kavandata

OÜ Väinamere Liinid Rohuküla-Heltermaa liinile reisijate hulka hajutama mõeldud suvist piletihinnatõusu ei soovi, kuna hiidlased saavad sel suvel tihedama laevade sõidukava.

Kolmapäeval teatas Eesti Päevaleht, et AS-ile Saaremaa Laevakompanii kuuluv ettevõte Väinamere liinid kavandab hinnamuutust Virtsu-Kuivastu ja Rohuküla-Heltermaa liinil ja parvlaevapiletite kuni 2,5 kordset hinnatõusu.

“Hiiu maavalitsus niisugust ettepanekut pole saanud,” ütles maavalitsuse majandusarengu osakonna juhataja Aare-Villu Kattel eile ja oletas, et ajakirjanik on eksinud ning pileti hinnatõusu teema puudutab vaid saarlasi.

“Tegimegi vaid Saare maavalitsusele ettepaneku otsida lahendusi, kuna siin on suviti olukord väga hull. Hiidlased saavad sel suvel nagunii tihedama graafiku – laev hakkab sõitma iga kahe tunni tagant. See peaks vajadused rahuldama,” ütles OÜ Väinamere Liinid teenindusjuht Anu Hiiuväin.

Samal päeval ilmunud vastulauses teatas Hiiuväin, et ettevõte on teinud Saare maavalitsusele ettepaneku otsida koos lahendusi, kuidas hajutada tipptunnil reisijaid. Tema sõnul ei ole võimalik sõitjate voogu juhtida üksnes broneerimissüsteemiga. Töövariandi järgi puudutab hinnakoefitsiendi suurendamine seniselt 1,5-lt 2,5- le eeskätt saarte külalisi, mitte kohalikku elanikkonda, kuna koefitsienti ei rakendata saarte juriidiliste ja füüsiliste isikute sõidukitele, kellel on sõlmitud kliendileping.

Saare maavalitsus ei kiida 1. märtsil majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile saadetud kirjas nimetatud ettepanekuid heaks, sest nende rakendamine sunniks hinnatundlikke väinaületajaid sõidust loobuma või tegema seda massiliselt öisel ajal. Tippajal reisijate hulga vähenemine “lahendab probleemi parvlaeva operaatori jaoks, kuid pole reisijate üldistes huvides”, seisab vastuses.

Maavalitsus teeb omapoolse ettepaneku soodustada pileti eelnevat broneerimist nii, et kaotataks broneerimistasu ning see summa liidetaks kohapealt ostetud piletile. Nii muutuks broneeritud pilet odavamaks.

HARDA ROOSNA Hiiu Leht 09-03-2007