www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=28583&kat=1
Erivajadustega inimesed saavad soodustoitu päevakeskusest

Kuressaare linnavalitsus ei kavanda tänavu külmade ilmade puhul spetsiaalse supiköögi käimapanekut, kuna erivajadustega inimesed saavad kas täiesti tasuta või soodushinnaga toitu Tolli tänaval asuvast päevakeskusest.

“Linnavalitsuse sotsiaalosakonnas registreeritud kodutud saavad meilt suppi tasuta ning neid on kümmekond,” lausus SA Kuressaare Hoolekanne juhatuse esimees Katre Koit. Soodushinnaga saavad Tolli tänaval asuvast Kuressaare päevakeskusest kahekäigulise söömaaja raske puudega inimesed. Keskmiselt läheb söömaaeg maksma kuus krooni.

Samuti on päevakeskusest kas täiesti tasuta või soodushinnaga sööki võimalik saada end töötuks registreerinud inimestel, kes ühtlasi osalevad linna korraldatavas töötute rehabilitatsiooniprogrammis, mis rakendab töötuid näiteks heakorratöödel.

Abivajajate hulk on küllaltki suur, sest kuus esitab SA Kuressaare Hoolekanne linnale 1000-kroonise või suurema arve.

Odavad hinnad

Katre Koit toonitas, et päevakeskuses saavad söömas käia vaid sotsiaaltöö sihtgruppi kuuluvad inimesed: pensionärid, puudega inimesed, töötud ja kodutud.

Praehind algab päevakeskuses 10 kroonist, kõige kallim praad maksab 19 krooni. Suppide hind on vahemikus 7–8 ja magustoidu hind 4–6 krooni.

Päevakeskuse söökla tegutseb ning pakub soodushinnaga toitu aastaringselt.

Katre Koit osutas, et möödunud aasta talvel koolipoiste korraldatud ja linna rahastatud vabatahtlik aktsioon abivajajatele supi jagamiseks pigem dubleeris päevakeskuse juba olemasolevaid funktsioone. See on ka põhjus, miks linn ei näinud tänavu ette täiendava supiköögi avamist.

Oliver Rand Meie Maa 14-02-2007