www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=28576&kat=1
Leisi sotsiaaltöötajad muretsevad koolivägivalla pärast

Leisi vallavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Mari Anne Tuulingu initsiatiivil uurivad valla sotsiaaltöötajad vägivallajuhtumeid Leisi keskkoolis.

Just viimasel ajal on lapsevanemad informeerinud valla sotsiaaltöötajaid koolivägivalla juhtumitest, vahendas Postimees Online ajalehte Oma Saar.

“Nädalavahetusel toimus intsident kooli staadionil. Kaks õpilast suusatasid. Nendele astusid ligi koolikaaslased. Alguses viskasid nad suusatajaid lumepallidega, seejärel lükkas üks õpilane suusataja pikali ja tagus teda jalaga selga,” oli vallaametnikul üks värskem näide kohe võtta.

Vallavalitsust on informeeritud sellestki, et Leisi koolilapsed on bussiootepaviljonides isegi täiskasvanuid mõnitanud ja neid füüsiliselt rünnanud.

Mari Anne Tuulingu sõnul tahavad sotsiaaltöötajad ankeedi kaudu teada saada, kuidas vallaelanikud koolivägivalda suhtuvad. “Tahame teada inimeste arvamust – kas koolivägivald on probleem või mitte,” rääkis Tuuling.

“Õpetajad arvavad, et vägivalda ei ole, lahendades konfliktid kooli meetmetega ära. Samas lapsevanem tuleb vallavalitsusse lastekaitsetöötaja juurde, leides, et kool ei ole olukorda õigesti mõistnud. Soovime selles asjas selgust saada.”

Tuuling rõhutas, et kui tegu on tõesti koolivägivallaga, tuleb see välja juurida.

Vallavalitsuse sotsiaaltöötajate otsus uurida koolivägivalda tuli Leisi keskkooli direktorile Tõnu Erinile üllatusena.

“Minuga ei ole sellel teemal räägitud. Kui ma vallalehest lugesin, oli see minu jaoks üllatus. Eks koolis üht-teist ikka juhtu, aga nii hull see asi ka pole, et mõned lapsed kooli üldse enam ei julge tulla,” ütles direktor Tõnu Erin.

MM / Meie Maa 13-02-2007