www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=28560&kat=1
Linn saavutas Lootsi tänava arendajaga kokkuleppe

Enam kui aasta seisnud Lootsi tänava kolme krundi puhkealaks arendamise projekt käivitub veel käesoleval aastal, sest Kuressaare linnavalitsus saavutas arendajaga kokkuleppe.

“Saime kohtumisel Kuressaare abilinnapea Urmas Sepaga kindluse, et ala detailplaneering läheb üsna pea avalikustamisele ning seejärel ka volikogusse kinnitamisele,” lausus Lootsi tänava 23, 25 ja 27 krunte arendava kinnisvarafirma Van Dahl Investments OÜ juhatuse esimees Tõnu Radik.

Linnal seadis tingimusi

Tema sõnul sõltub kooskõlastuste saamisest ka projekti käivitamise täpne aeg, kuid firma ise loodab piirkonna arendamist alustada veel käesoleval aastal.

“Linnal olid mõningad omapoolsed tingimused ala arenguks, kuid usun, et jõudsime kompromissile, kuna tuleme mitmes punktis linnale vastu,” lisas Tõnu Radik.

Kuressaare abilinnapea planeerimise ja ehituse alal Urmas Sepp ütles, et suuremad vaidlused on nüüd vaieldud ja tema projekti käivitamiseks enam takistusi ei näe.

Kalaturg ja sukeldumiskeskus

Tallinna firma Van Dahl Investments OÜ kavandab Põduste ja Tori jõe vahel asuvale mereäärsele kolmele kinnistule ainulaadset projekti Eesti esimese sukeldumiskeskuse, tennisehallide, sisegolfiradade ja elamurajooniga. Lisaks on plaanis rajada 2–3-korruselised rida- ja korterelamud, sadamahoone, kalaturg ning hotell.

Aasta alguses süüdistas firma linna venitamises, mille tõttu on projekt poolteist aastat seisnud.

MM / Meie Maa 12-02-2007