www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=28459&kat=5
SLK uue laeva ehitab osaliselt BLRT Grupp

Saaremaa Laevakompanii (SLK) Norra firmast Fiskerstrand Verft tellitava parvlaeva ehitusse kaasatakse ka Balti Laevaremonditehase (BLRT) Grupp, mis muudab aluse odavamaks.

Fiskerstrand Verfti tegevdirektori Rolf Fiskerstrandi sõnul on ettevõte uutest projektidest Eestis väga huvitatud.

"Meid seob aastatepikkune koostöö BLRT Grupiga ja nähes, kuidas Eesti reederid Läänemerel laienevad, üritame kindlasti senist edukat koostööd süvendada ja edasi arendada," lausus Fiskerstrand pressikonverentsil.

SLK juhatuse esimehe Tõnis Rihvki hinnangul on BLRT aastate jooksul end laevaehitajana tõestanud. "Kindlasti on ka majanduslikud põhjused, hind on siin vastuvõetavam kui kusagil mujal," märkis Rihvk ETV24-le.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kantsler Marika Priske ütles ETV24-le, et tal on hea Eesti ettevõtte kaasamise üle. "Meie inimesed saavad kogemusi ning võivad tulevikus hakata tegema seda, mida nad täna veel ei tee," märkis ta.

Uus laev suunatakse tõenäoliselt sõitma Rohuküla ja Heltermaa liinile ning sõiduaeg sellel liinil peaks vähenema seniselt poolteiselt tunnilt tunnini. Uus laev on nüüdisaegne, tema ekspluatatsioonikulud on väiksed ja võimaldavad laevakompaniil kulusid kokku hoida.

Sõidunõudlus suureneb laevakompanii juhatuse esimehe Tõnis Rihvki sõnul ligikaudu kümnendiku ehk 100 000 inimese võrra aastas.

2009. aastal liinile tulev uus laev mahutab 160 sõiduautot ja 400-600 reisijat. SLK-l on eelkokkuleppe järgi võimalik tellida lisaks veel üks või kaks sarnast parvlaeva. Kõik kolm laeva hakkavad sõitma Lääne-Eesti saarte ja mandri vahel ning on vajadusel asendatavad. Laevade jääklass on 1A.

SLK on 1992. aastal asutatud firma, mille tütarettevõtted opereerivad riigisisesestel Kuivastu-Virtsu, Rohuküla-Heltermaa ja Sõru-Triigi liinidel ning Saaremaa-Ventspilsi ja Sillamäe-Kotka laevaliinidel.

Fiskerstrand Verft on ligi 100-aastase ajalooga Norra laevaehitustehas. Firma 2006. aasta maksude-eelne käive oli 50 miljonit eurot. Ettevõttes töötab 250 inimest.

ETV24 / HL Hiiu Leht 02-02-2007