www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=28450&kat=5
Kõrgessaare sai kauaoodatud noorsootöötaja

Esmaspäevast, 22. jaanuarist töötab Kõrgessaare vaba aja keskuses kultuuri- ja noorsootöötajana seni Kärdla noortekeskuses ametis olnud Mari-Liis Leivalt. Noorsootöötajat on vaba aja keskusesse otsitud juba sügisest saadik.

Kõrgessaare vaba aja keskuse (VAK) juhataja Artur Valk tõdes, et pika otsinguperioodi järel on tal hea meel inimese üle, kes varem noorsootööga tegelenud. “Tema näost on näha valmisolek, et ta tahab tööd teha,” kirjeldas Valk. Leivalti eestvedamisel peaks kunagisest Kõrgessaare mõisa valitsejamajast saama noorte kooskäimiskoht, kus kokku saada, ilmaasju arutada ja mängida, loodab Valk.

Kultuuri- ja noorsootöötaja tegutseb valitsejamaja teisel korrusel, kus noorte päralt on kaks ruumi. Lisaks saavad nad kasutada esimese korruse saali ning vajadusel ka VAKi peamajas asuvat kontserdi- ja pallimängusaali.

“Oleme arutanud, et nädala esimesed kaks päeva jääksid talle nö kontoritöö tegemiseks. Noored saaksid siis koos käima hakata kolmapäeviti, neljapäeviti ja reedeti umbes kella 15st kuni õhtul kella 21ni,” vahendas Artur Valk. Järgmisest nädalast peaks see kord toimima hakkama.

“Eks kohalikud noored ja Mari-Liis peavad esmalt kokku saama. Alles siis saab hakata plaani pidama, kellega, kuidas ja mida üldse teha,” arvas Valk ja lootis, et õige pea saadakse käima koostöö ka teiste Hiiumaa noortekeskustega.

Kärdla noortekeskuses, kus Leivalt töötas noorsootöötajana 2001. a sügisest, on nüüd ametis kaks töötajat: Merle Salusoo ja Ulvi Sedrik. Kultuurikeskuse juhataja Svea Pilviku sõnul on noortekeskuses aeg-ajalt abiks ka linnavalitsuse noorsootöötaja Mari Paesüld.

“Hetkel me uut töötajat ei võta, võibolla sügisest. Praegu saame hakkama,” hindas Pilvik.

Kärdlas elav Leivalt otsustas Kõrgessaarde tööle asuda, kuna soovis vastu astuda uutele väljakutsetele ning leidis VAKi pakkumise endale sobivat.

“Mul on praeguseks omandatud kõrgharidus, mida mul veel ei olnud Kärdlas tööle hakates,” selgitas noorsootööd õppinud Leivalt. Praegu jätkab ta õpinguid magistriõppes sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse erialal.

KADI LAID Hiiu Leht 02-02-2007