www.saarlane.ee/uudised/uudis.asp?newsid=28424&kat=1
Mainori Kõrgkool laieneb ka Kuressaarde

Reedel allkirjastasid Mainori Kõrgkooli ning Tallinna Tehnikakõrgkooli rektorid Ühiste kavatsuste protokolli, mille kohaselt luuakse võimalused omandada majandus- ja tehnikaalast rakenduskõrgharidust Mainori Kõrgkooli maakondlikes õppekeskustes nii Mainori Kõrgkooli kui Tallinna Tehnikakõrgkooli õppekavade alusel. Keskendutakse 3-le põhisuunale: tasemeõpe, täienduskoolitus ning perspektiivis ka uute ühiste õppekavade väljatöötamine.

„Kõik soovijad peavad saama omandada kõrgharidust oma kodule võimalikult lähedal,” lausus Mainori Kõrgkooli rektor Mati Lukas. „Nüüdsest on võimalik lisaks Mainori Kõrgkoolil juba olemasolevatele õppesuundadele omandada meie maakondlikes õppekeskustes ka tehnika- ja tehnoloogiaalast rakenduskõrgharidust Tallinna Tehnikakõrgkooli õppekavade järgi. Mainori Kõrgkooli ning Tallinna Tehnikakõrgkooli üliõpilastel tekib võimalus õppida üld- ja baasaineid esimesel õppeaastal koos. Edasi jätkatakse õpinguid vastavalt valitud erialale Mainori Kõrgkooli õppekeskustes või Tallinna Tehnikakõrgkoolis.”

Mainori Kõrgkool (www.mk.ee) alustas tegevust 1992. aastal Rakveres. Hetkel õpib Mainori Kõrgkoolis üle 3300 üliõpilase, mis teeb Mainorist suurima erakõrgkooli Eestis. Sügisel alustas Mainoris rekordarv esmakursuslasi üle 1400 üliõpilase. Mainori Kõrgkoolil on õppekeskused 9 Eesti linnas – Tallinnas, Tartus, Paides, Pärnus, Rakveres, Raplas, Viljandis, Võrus, Kuressaares ja Narvas.

MM / BNS Meie Maa 29-01-2007